TRUMPF přináší 3D tiskárnu do průmyslové sériové výroby

TRUMPF se svými 3D tiskárnami otevírá nové oblasti použití. “Snižující se náklady na komponenty přinášejí aditivní výrobu (AM) stále více ekonomicky na úroveň konvenční výroby. Naše systémy jsou připraveny na průmyslovou sériovou výrobu,” říká Richard Bannmüller, prezident a generální ředitel společnosti TRUMPF Laser Technology Germany.

TRUMPF již využívá 3D tisk v sériové výrobě pro vlastní výrobu dílů. “Výhody aditivní výroby u některých našich dílů převažují nad všemi konvenčními výrobními procesy. Například TruPrint 3000 je pro nás zásadní pro vlastní použití,” říká Bannmüller. V high-tech společnosti běží AM stroje s vlastními sériovými komponenty 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Odborníci na 3D tisk ve společnosti TRUMPF podporují další oddělení při identifikaci a vývoji aplikací AM a ve výrobě. Mezi aditivně vyráběné sériové komponenty patří držáky čoček a chladiče motoru pro lasery.

TruPrint 3000

Foto: TRUMPF

Aplikace možná v mnoha průmyslových odvětvích
Aditivní výroba sériových dílů nyní dorazila do mnoha průmyslových odvětví. “Náš zákazník Heraeus aditivně vyrábí komponenty například pro sluchátka. V oboru je ale stále ještě spousta nevyužitého potenciálu, například sériová výroba dílů jízdních kol s potiskem kovů. Sériová výroba AM dílů v automobilovém průmyslu je také myslitelné,“ říká Bannmüller. Konstruktérští inženýři mohou zcela přehodnotit návrh součástí v aditivní výrobě a tisknout geometrie, které nelze implementovat jinými způsoby, jako jsou například dutiny. K tomuto účelu nabízí TRUMPF širokou škálu kvalifikačních kurzů.

AM systémy těží z odborných znalostí společnosti TRUMPF v oblasti strojírenství
TRUMPF přináší desetiletí strojírenské a laserové odbornosti do aditivní výroby. “Naše robustní systémy poskytují opakovatelné výsledky, díky čemuž jsou zvláště vhodné pro průmyslové použití. Zde nám pomáhají naše zkušenosti jako konstruktér strojů a laserový specialista,” říká René Kreissl, vedoucí obchodní jednotky aditivní výroby ve společnosti TRUMPF. Například systémy AM obsahují vlastní laserové zdroje TRUMPF. TRUMPF také prosazuje automatizaci svých strojů. “Naše AM systémy lze integrovat do částečně automatizovaných výrobních linek. Na rozdíl od našich konkurentů máme otevřené systémy z hlediska softwaru a prášku,” říká Kreissl.

trumpf truprint

Foto: TRUMPF

Přehlíd nar Formnext 2022
Pokud jde o uživatelská odvětví, TRUMPF se zaměřuje na dentální sektor, letecký průmysl, lékařskou techniku ​​a výrobu nástrojů a forem. “Jsme lídrem na trhu AM systémů pro dentální průmysl. Tuto pozici chceme ještě rozšířit,” říká Kreissl. Za tímto účelem high-tech společnost uvádí na trh nový TruPrint 1000, který oslaví svou světovou premiéru na Formnext ve Frankfurtu. Systém je třikrát produktivnější než jeho předchůdce.

Na předním veletrhu aditivní výroby představí high-tech společnost také novou verzi TruPrint 5000, která bude v budoucnu k dispozici také se zeleným laserem. Uživatelé jej mohou také použít k tisku velkých měděných součástí. Společnost TRUMPF rozšířila svůj výběr práškových slitin pro své 3D tiskové systémy. Na veletrhu Formnext tato high-tech společnost předvede potenciál nového titanu, hliníku, nerezové oceli a slitin nástrojové oceli pro aditivní výrobu. Uživatelé zařízení TRUMPF tak mohou vždy implementovat nové aplikace pomocí aditivní výroby nebo zlepšit stávající aplikace novými prášky.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo