TRUMPF řeže XXL plechy s menším množstvím odpadu

TruLaser 3080 fiber

Společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, představí na svém interním veletrhu INTECH, který se bude konat od 17. do 20. května 2022, nový laserový řezací stroj, který se specializuje na nadrozměrné plechy. Stroj TruLaser 3080 fiber vyrábí díly z plechů dlouhých až osm metrů a je obzvláště zdatný v řezání velkých a těžkých dílů o hmotnosti až 7850 kilogramů, jako jsou fasádní komponenty a přívěsy pro nákladní automobily nebo jeřáby. TruLaser 3080 fiber lze použít i pro malé a středně velké díly, takže provozovatelé jej mohou snadno využít naplno a optimálně využít jeho výrobní kapacitu. “Na trhu výroby plechů je jen několik společností, které dokáží řezat nadrozměrné díly přesně na míru. Jsme hrdí na to, že jsme poskytovateli řešení, a tento stroj skutečně poskytuje našim zákazníkům konkurenční výhodu a možnost zpracovat ještě více zakázek za kratší dobu,” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Patrick Schüle. Stroj zvládá tloušťku plechu až 50 milimetrů a zpracovává různé materiály od hliníku po měkkou ocel.

TruLaser 3080 fiber

Foto: Trumpf

Vícesměnný provoz bez automatizace
Stroj TruLaser 3080 lze používat ve vícesměnném provozu bez nutnosti složité automatizace. Je vybaven automatickým výměníkem palet, který automaticky vloží druhý plech, jakmile laser dokončí první řezný průchod. Výsledkem je celková plocha pro obrábění 40 m2 plechu a stroj může řezat díly několik hodin, aniž by obsluha musela přidávat další suroviny.

Méně materiálu, větší produktivita
Vzhledem k velikosti pracovní plochy lze v řezacím programu vložit různé tvary dílů, čímž se šetří materiál. Uživatelé tak mohou využít téměř celý vstupní materiál. Stroj je také vybaven univerzální řezací jednotkou s plně adaptivním systémem čoček. Průměr zaostření laserového paprsku lze zvolit podle potřeby. Díky této flexibilitě TruLaser 3080 fiber bez námahy vyrábí širokou škálu aplikací. Kromě toho dosahuje velmi vysoké produktivity a kvality ve všech stropech plechů.

TruLaser 3080 fiber

Foto: Trumpf

Maximální flexibilita
Stroj dokáže zpracovávat širokou škálu materiálů včetně měkké oceli, nerezové oceli, mědi a mosazi, a dokonce dokáže vytvářet vysoce kvalitní díly z tenkých plechů. Stroj TruLaser 3080 pohodlně zvládne každou zakázku, od nejmenšího dílu až po ten největší, a poskytuje výrobcům potřebnou flexibilitu, aby mohli rozšířit svou nabídku a uspokojit širokou škálu aplikací. Kromě nadrozměrného plechu mohou firmy do stroje umístit i několik menších plechů na paletě. To jim poskytuje ještě větší flexibilitu při výrobě.

TruLaser 3080 fiber

Foto: Trumpf

Nano spoje: spolehlivé vyložení bez plýtvání materiálem
Stroj TruLaser 3080 je také vybaven novou technologií TRUMPF “nano spoje”, která zvyšuje spolehlivost procesu na dílně tím, že eliminuje potřebu průchozích záložek nebo “mikrospojů” při výrobě plechů. Mikrospoje se běžně používají k zajištění toho, aby se řezané díly nevychýlily během řezání zbytku plechu. Zůstávají na místě, dokud je pracovník výroby po vyjmutí dílů ze stroje neporuší. Následně je třeba místa zlomu na hraně řezu vyhladit, což vede k dalším dokončovacím pracím. Mikrospoje také prodlužují dobu potřebnou k vyjmutí dílů z hnízda, protože ne vždy je možné spoje hladce zlomit. Kromě toho, že mikrospoje prodlužují celkový proces, dochází také k plýtvání materiálem, protože obsluha nemůže umístit díly v hnízdě přímo vedle sebe.

nano joint Trumpf

Foto: Trumpf

Na rozdíl od mikrospárů vytvářejí nanospáry TRUMPF pouze malé záchytné výstupky. To uživatelům umožňuje uspořádat díly v plechu přímo vedle sebe, a tím šetřit materiál. Kromě toho se zkracuje doba zpracování, protože laser vytváří záchytné jazýčky při řezání obrysu součásti. Téměř žádné následné zpracování není nutné, protože zranění obrysu je sotva viditelné. Pracovníci ve výrobě nemusí vyvíjet tak velkou sílu k oddělení dílů od plechu, takže mohou díly z hnízda rychleji vyjmout.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo