TRUMPF těží z revoluce v mobilitě

Trumpf logo

Technologická společnost TRUMPF těží z rostoucí poptávky po součástkách elektrických vozidel a technologií alternativních pohonů. Již třetím rokem v řadě zaznamenala společnost nárůst tržeb za výrobky a řešení, která hrají přímou roli ve výrobě baterií, elektromotorů a výkonové elektroniky pro elektronickou mobilitu. Tyto příjmy nyní představují více než 25 procent hodnoty objednávek OEM v automobilovém průmyslu.

Společnost TRUMPF také zaznamenala nárůst v oblasti výrobních technologií pro palivové články, a to především od dodavatelů z automobilového průmyslu, kteří získávají komplexní podporu od společnosti TRUMPF při vývoji těchto procesů.

„Revoluce v oblasti mobility vede k novým technologickým oblastem, z nichž můžeme my i zbytek německého průmyslu těžit, pokud budeme jednat rychle,“ říká Christian Schmitz, generální ředitel společnosti Laser Technology ve společnosti TRUMPF, vystoupí na tiskové konferenci v Automotive Konference o fotonických technologiích v Ditzingenu. V případě TRUMPF zahrnují tyto oblasti technologie palivové články a výše uvedené komponenty elektronické mobility. „Neustále zlepšujeme naše laserové systémy a přizpůsobujeme je specifickým požadavkům každé technologie pohonné jednotky. A pravidelně se pustíme do nových rozvojových projektů, “říká Schmitz.

Christian Schmitz
FOTO: TRUMPF Group

E-mobilita stále nabírá tempo
Palivové články musí splňovat vysoké bezpečnostní standardy – a to znamená, že procesy jako je plynotěsné svařování komponentů článku jsou klíčové. „Z vývoje výrobního procesu pro tuto aplikaci jsme se hodně naučili a nyní můžeme tyto znalosti aplikovat přímo i na jiné aplikace,“ vysvětluje Schmitz a vysvětluje, jak synergické efekty revoluce v mobilitě znásobují přínosy pro TRUMPF.

trumpf e-mobility
FOTO: TRUMPF Group

Společnost je svědkem neustálého zlepšování svého podnikání v oblasti e-mobility, přičemž čtvrtina příjmů z automobilového průmyslu je nyní odvozena od komponentů elektrických vozidel. Většina těchto elektronických komponent – asi 80 procent – souvisí s výrobou baterií. V závodech na výrobu lithium-iontových baterií po celém světě je již v provozu celkem 1 500 laserů TRUMPF a jejich popularita se pouze zvyšuje.

trumpf batery
FOTO: TRUMPF Group

Bateriové elektrické, vodíkové a spalovací motory
TRUMPF řeší strukturální změny v automobilovém průmyslu tím, že zůstává otevřený různým technologiím. “Budeme i nadále nabízet průmyslové procesy připravené pro všechny různé technologie pohonů, od spalovacích motorů až po bateriová elektrická a vodíková,” říká Schmitz. „Našimi dvěma klíčovými cíli je udržet flexibilitu výrobních technologií, které používáme pro různé hnací ústrojí, a brzy vstoupit do nových oborů technologie. Tento přístup nám dává nejlepší šanci na zmírnění dopadů strukturálních změn ovlivňujících automobilový průmysl. Důležité je mít na paměti, že tyto změny představují velkou výzvu, zejména pro malé a střední podniky. “

Konference Automotive Photonics se konala v rámci akce Technologické dny pořádané obchodní divizí Laser Technology. Byla to již šestá technologická konference za sebou, která zástupcům automobilového průmyslu nabídla příležitost představit nové technologie a výrobní metody pro budoucnost mobility. Akce se zúčastnilo asi 180 zákazníků, partnerů a dodavatelů TRUMPF.

Zdroj zprávy: TRUMPF Group