TRUMPF zřizuje poradenství pro chytré plánování výroby a optimalizaci výroby

TRUMPF BlechExpo

High-tech společnost TRUMPF představí na veletrhu EuroBLECH svou novou poradenskou činnost. TRUMPF Smart Factory Consulting byla založena v září 2022 s posláním pomáhat výrobcům plechů optimalizovat jejich pracovní postupy a plánovat jejich továrny a výrobní operace. Nová společnost, která je řízena zcela odděleně od prodeje strojů TRUMPF, se zaměřuje na podporu zákazníků s jejich výrobními procesy.

„Vzhledem k tomu, že zákazníci čelí rostoucímu tlaku vysokých cen surovin a energií a stále akutnějšímu nedostatku kvalifikované pracovní síly, je důležitější než kdy jindy najít způsoby, jak efektivně zpracovávat plechy s minimálním plýtváním materiálem. Jako přední dodavatel a uživatel propojených výrobních řešení si TRUMPF vybudovala rozsáhlé odborné znalosti v oblasti materiálových a informačních toků na dílně a ve fázi plánování zakázek. Naše desetiletí zkušeností v plánování továren, strojů a kapacit a v řízení výroby poskytují pevný základ pro naši nezávislou poradenskou službu. Zákazníci budou těžit z naší jedinečné kombinace praktických, praktických odborných znalostí a hlubokého porozumění procesům a technologiím v průmyslu výroby plechů,“ říká Thomas Rupp, generální ředitel TRUMPF Smart Factory Consulting, která zaměstnává přibližně 20 lidí. ve svém areálu v Ditzingenu.

Trumpf

Foto: TRUMPF

Řešení tlaků na náklady a nedostatek kvalifikovaných pracovníků
Tato nová poradenská služba je skvělou volbou pro společnosti, které potřebují podporu při rozšiřování výroby nebo výstavbě nové továrny. Je ale také výslovně zaměřena na společnosti se zavedenými výrobními provozy, které hledají pomoc při zvládání dnešního náročného tržního prostředí. „Kromě toho, že zákazníkům poskytujeme solidní a konkrétní rady, jak optimalizovat jejich továrnu, pomáháme jim tyto návrhy uvést do praxe – a to nás odlišuje od ostatních konzultantů. Často je možné dosáhnout obrovských skoků v produktivitě pomocí relativně jednoduchých opatření. Náš přínos pomáhá výrobcům plechů zlepšit jejich ziskovost a vytvořit digitálně propojené výrobní prostředí, které je vhodné pro budoucnost. Součástí naší práce je podporovat zákazníky při zavádění softwaru Oseon společnosti TRUMPF pro řízení výroby, který zajišťuje dokonalou koordinaci mezi jejich procesy a softwarovými komponentami,“ říká Rupp. Služby TRUMPF Smart Factory Consulting jsou dostupné po celém světě. Podrobné informace získáte na stánku TRUMPF v hale 11 na EuroBLECH.

Trumpf Thomas Rupp

Foto: TRUMPF

Thomas Rupp, 47letý fyzik, nastoupil do TRUMPF před 16 lety. Před jmenováním generálním ředitelem Smart Factory Consulting GmbH byl vedoucím oddělení výzkumu a vývoje (R&D), kde byl zodpovědný za vývoj automatizačních a intralogistických řešení pro celý řetězec zpracování plechu. Rupp má také dlouholeté zkušenosti s produktovým managementem a vývojem zákaznických řešení na klíč. Jeho zkušenosti z něj dělají ideálního kandidáta, který zákazníkům poskytne na míru šité poradenství ohledně technických a obchodních aspektů optimalizace a vylepšení jejich výrobních operací.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo