TRUMPF zvyšuje rychlost 3D řezání

trumpf EdgeLine Bevel

Společnost TRUMPF vyvinula novou technologii, která zvyšuje rychlost a účinnost řezání plechů. Toto inovativní řešení, známé pod názvem BrightLine Speed, nabízí obzvláště výrazné výhody pro 3D řezání dílů tvarovaných za tepla – například dílů používaných při výrobě B-sloupků a rámů dveří v automobilovém průmyslu. “BrightLine Speed nám umožňuje zvýšit rychlost řezání až o 60 procent u plechů o tloušťce až čtyři milimetry,” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Ralf Kohllöffel.

BrightLine Speed 3D laser

Foto: TRUMPF

Ale to není vše: BrightLine Speed také spotřebuje přibližně o 50 procent méně řezného plynu na jeden díl než konvenční laserové řezání. Navíc je díky němu řezání až o 15 procent produktivnější při stejném výkonu laseru, takže každý díl potřebuje k výrobě odpovídajícím způsobem méně energie. “Naše nová technologie řezání je rychlejší a spotřebovává méně plynu – a to se projevuje hmatatelnou úsporou nákladů a skutečným zvýšením produktivity pro naše zákazníky,” říká Kohllöffel.

BrightLine Speed 3D laser

Foto: TRUMPF

Dvě vlákna v jednom kabelu
Srdcem technologie BrightLine Speed je nový, společností TRUMPF patentovaný laserový světelný kabel (LLK), speciální inovace “2 v 1” s vnitřním a vnějším vláknovým jádrem. Diskový laser TruDisk spojuje laserové světlo do LLK a rozděluje laserový výkon na vnitřní a vnější jádro pomocí zařízení známého jako klínový přepínač. To umožňuje uživatelům přesněji a pružněji přizpůsobit výkon laseru a profil paprsku tloušťce právě zpracovávaného plechu.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo