Trutnovská průmyslovka dostala od Siemensu vybavení za 1,2 milionu

SPŠ Trutnov Siemens

Střední průmyslová škola Trutnov dostala od závodu Siemens NST Trutnov vybavení v hodnotě 1,2 milionu korun. Věcný dar obsahuje široké portfolio jistících prvků Siemens a nejmodernější řídicí jednotky SIMATIC včetně programovacího softwaru. Slavnostního předání daru se dnes účastnili hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a starosta města Trutnov Michal Rosa.

SPŠ Trutnov Siemens

Spolupráce mezi trutnovskou průmyslovkou a společností Siemens trvá již více než 30 let a dnes má mnoho forem od zajišťování odborných praxí a letních brigád pro studenty po exkurze a prezentace nových technologií z oblasti automatizace a digitalizace.

„Podílet se na vzdělávání považujeme za základ našich aktivit v oblasti společenské odpovědnosti,“ uvedl Lukáš Adamec, ředitel závodu Siemens NST Trutnov. „Myslím, že je důležité, aby studenti i učitelé měli přístup k nejnovějším technologiím, se kterými budou po nástupu do praxe pracovat. Věřím, že podporou škol v kraji přispíváme k tomu, aby jejich absolventi mohli svůj talent a znalosti uplatnit v našem regionu,“ dodal.

SPŠ Trutnov Siemens

Vedle sad jističů, chráničů, relé, obloukové ochrany, svodiče bleskových proudů, přepětí, signálky, rozvodnicové skříně, propojovací lišty, moduly světelného návěstí a dalších komponentů dar také obsahuje i řídicí jednotky (PLC) Simatic.

„Tato zařízení a komponenty využijeme při praktickém vyučování řady našich studijních oborů. Pomohou nám při výuce, zhotovování ročníkových prací, závěrečných a maturitních zkouškách i při soutěžích,“ popsal využití daru ředitel školy Vladislav Sauer.

SPŠ Trutnov Siemens

Závod Siemens NST dnes zaměstnává cca 90 absolventů trutnovské průmyslovky, především na odborných pozicích technologů a v odděleních vývoje, IT a kvality. Několik z nich již pracuje na manažerských pozicích, například jako vedoucí výroby. Pro současné studenty jsou připraveny odborné exkurze do závodu Siemens, při nichž se mohou seznámit se špičkovými technologiemi v oblasti OT, kybernetické bezpečnosti IT i výroby nebo výroby plošných spojů a testovaní elektroniky. Součástí exkurzí je také seznámení s oddělením výzkumu a vývoje.

SPŠ Trutnov Siemens

Vedle věcného daru se společnost Siemens stala partnerem školní soutěže Elektrikář roku, které se zúčastňují žáci třetích ročníků v oblasti slaboproud a silnoproud, v plánu je i hlavní partnerství celostátní soutěže odborných dovedností.

SPŠ Trutnov Siemens

Zdroj zprávy: Siemens
logo Siemens