Tržby společnosti TATRA TRUCKS za prvních devět měsíců přesáhly tři miliardy korun

tatra

Tržby společnosti TATRA TRUCKS za devět měsíců letošního roku přesáhly tři miliardy korun, EBITDA činí čtvrt miliardy Kč. TATRA TRUCKS letos získala několik významných zakázek, a to jak na domácím trhu, tak v zahraničí. V polovině srpna podepsala společnost kontrakt s Ministerstvem obrany ČR za více než půl miliardy korun, navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie a velkou zakázku plní kopřivnická společnost i pro jordánského zákazníka.

tatra trucks

Tržby společnosti TATRA TRUCKS za prvních devět měsíců přesáhly tři miliardy korun

„Společnost TATRA TRUCKS, prožívá úspěšný rok,” říká výkonný ředitel společnosti Pavel Lazar. „Zásluhu na tom mají významné zakázky, které jsme letos získali,” pokračuje Lazar.

tatraVelký projekt kopřivnická společnost plní pro jordánského zákazníka. Na základě již schválených objednávek TATRA TRUCKS postupně dodá přes 300 podvozků obchodní řady TATRA FORCE v provedení 4×4 v hodnotě přes 1 miliardu Kč s tím, že množství objednaných vozů se může ještě navýšit. Dalším významným trhem, kde TATRA TRUCKS se svými vojenskými vozidly uspěla, je Turecko. „Letošní zakázka na 29 podvozků TATRA FORCE 8×8 je první vlaštovkou, o dalším rozšíření zakázky se jedná. Česká automobilka se totiž účastní i dalších tendrů pro tamní armádu, jde především o logistická vozidla, tahače návěsů, vyprošťovací vozidla a nosiče speciálních nástaveb,” sdělil obchodní ředitel Petr Hendrych.

TATRA TRUCKS také letos navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie, která patří již několik let k tradičním odběratelům. Letos česká společnost získala zakázku na 56 kompletních podvozků ve variantách 4×4 a 6×6, což znamená navýšení o více než dvojnásobek oproti minulému roku. Pro Brazílii jsou určena i tři speciální vozidla modelové řady TATRA TERRA s podvozkem v konfiguraci náprav 8×8, jež budou sloužit jako nosiče pontonových mostních souprav.

Významné projekty letos TATRA TRUCKS dojednala také s tradičním domácím zákazníkem – Ministerstvem obrany ČR. Na květnovém veletrhu IDET 2019 zástupci Ministerstva obrany ČR a TATRA TRUCKS podepsali smlouvu na dodávku 31 těžkých terénních nákladních vozidel TATRA FORCE pro přepravu kontejnerů v hodnotě přibližně 500 milionů korun.

V červnu tohoto roku pak Ministerstvo obrany podepsalo kontrakt na 62 obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA, na jejichž výrobě se bude podílet TATRA TRUCKS, TATRA DEFENCE VEHICLE a také například firmy RETIA a ELDIS rovněž spadající do struktury holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

V polovině srpna Ministerstvo obrany ČR podepsalo zakázku na celkem 71 nákladních vozidel TATRA za více než půl miliardy korun, které mají být dodány v příštích dvou letech. Jde o 37 těžkých automobilů modelové řady TATRA FORCE a 34 středních vozů modelové řady TATRA TACTIC. Dalších 30 vozidel TATRA FORCE Force může armáda podle potřeby obdržet v období 2022 až 2024.

O TATRA TRUCKS a.s.
Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Zdroj zprávy: TATRA TRUCKS