Tube 2022: TRUMPF představuje nová řešení, díky nimž bude řezání trubek laserem více automatizováno

TRUMPF laser

High-tech společnost TRUMPF se chystá na veletrhu Tube odhalit nové automatizované řešení nakládání pro laserové stroje na řezání trubek. Nové řešení od TRUMPF, vyvinuté ve spolupráci s výrobcem skladovacích systémů STOPA, automaticky přenáší trubky ze skladovacího systému do stroje na řezání trubek. To snižuje neproduktivní čas a zvyšuje celkovou produktivitu v dílně.

TruLaser Tube Trumpf

Foto: TRUMPF

„Naše řešení je důležitým prvním krokem k plně automatizované výrobě trubek,“ říká produktový manažer TRUMPF Dominik Straus. „Dává společnostem konkurenční výhodu tím, že jim umožňuje pružněji využívat jejich výrobní zařízení. A je to další dobrý příklad průkopnické role společnosti TRUMPF jako poskytovatele řešení pro digitálně propojenou výrobu.“

Nová metoda také umožňuje rychlejší přepínání mezi různými materiály a nabízí ekonomické zpracování bez ohledu na velikost šarže. Dnes je k dispozici pro nové stroje na vlákna TruLaser Tube 7000 od TRUMPF a lze jej také dodatečně namontovat na stávající stroje. Automatizovaný systém je vhodný pro trubky do délky 8,05 metru. Skladovací systémy STOPA se dodávají v různých velikostech a konfiguracích, což usnadňuje jejich přizpůsobení stávajícím továrnám. Společnosti mohou také využít automatizační řešení v kombinaci s novým softwarem Oseon společnosti TRUMPF pro plánování a řízení výroby.

Plně automatizovaná cesta od skladovacího systému k řezací hlavě
Řešení vyvinuté společnostmi TRUMPF a STOPA využívá kombinaci tří nových komponent: regálového skladovacího systému pro trubky, sklopné a zvedací stanice a dopravníkové jednotky. Všechny tyto tři komponenty jsou digitálně propojeny. Systém STOPA skladuje suroviny ve speciálních skladovacích kazetách. Když operátor potřebuje více trubek, může jednoduše poslat požadavek do skladovacího systému ze stroje. Kazeta s požadovanými materiály je pak automaticky naložena na výtah uvnitř skladovacího systému a přemístěna do sklopné a zvedací stanice. Ten se přesune do polohy vedle stroje a vyloží skladovací kazetu obsahující trubky na dopravní jednotku. Dopravník pak podle potřeby dodává trubky do systému TRUMPF LoadMaster Tube, buď jednotlivě nebo ve vrstvách. Svěrky ve stroji jednu po druhé odebírají trubky z nakládacího systému a automaticky je posouvají směrem k řezné hlavě, kde se zpracovávají. Všechny kazety, které nejsou pro danou úlohu potřebné, jsou automaticky vráceny do skladovacího systému.

trulaser tube trumpf

Foto: TRUMPF

Jednodušší programování, zjednodušená intralogistika
Toto je perfektní řešení pro každou společnost, která chce zvýšit efektivitu své výroby prostřednictvím automatizace. „Logistické a výrobní týmy se již nemusí starat o dodání materiálů na správné místo ve správný čas a tráví méně času přecházením mezi skladem a strojem. A co víc, toto řešení zvládá mnoho nastavení stroje automaticky, takže je snazší programovat,“ říká Straus.

„Spatter Guard“ zjednodušuje úkol udržet vnitřní povrchy trubek bez rozstřiku
TRUMPF také využije veletrh Tube k předvedení své nové technologie Spatter Guard, která usnadňuje udržování vnitřku trubek v čistotě během řezání. Proces řezání trubek laserem způsobuje hromadění rozstřiku na vnitřních površích trubek. U mnoha aplikací pak tento rozstřik musí pracovníci ručně odstraňovat, což je pracný a časově náročný úkol. Spatter Guard od TRUMPF pomáhá eliminovat tento problém tím, že před řezáním automaticky nastříká na vnitřní povrch trubky prostředek proti rozstřiku. Spatter Guard, který je namontován na trubici LoadMaster Tube, prochází trubicí během procesu plnění a nanáší rovnoměrný povlak separačního prostředku na vnitřek trubice. Zatímco stroj řeže první trubku, Spatter Guard je zaneprázdněn přípravou další trubky k řezání. To usnadňuje život dělníkům v dílnách, snižuje potřebu následného zpracování a zlepšuje kvalitu vnitřních povrchů. Spatter Guard je dnes k dispozici pro vlákno TruLaser Tube 3000.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo