Tungaloy přidává kompaktní typ do řady vysokorychlostních vřeten “SpinJet” poháněných chladicí kapalinou

Tungaloy SpinJET

Tungaloy Corporation oznamuje přidání kompaktního typu do své řady vysokorychlostních vřeten „SpinJet“ poháněných chladicí kapalinou. Umožňuje vysokorychlostní obrábění s malými nástroji, použitelné v automatických soustruzích a strojích s kuželem #30.

Tungaloy SpinJET

SpinJet je vysokorychlostní vřeteno poháněné chladicí kapalinou (řeznou kapalinou), které otáčí vyhrazenou turbínu, což umožňuje vysokorychlostní a vysoce účinné obrábění s nástroji s malým průměrem pro frézování kapes a další operace. Vzhledem k tomu, že se otáčí pouze s chladicí kapalinou, není potřeba elektrické připojení, což velmi usnadňuje instalaci a nasazení na strojích. Kromě toho je chladicí kapalina vypouštěna blízko řezné hrany, což napomáhá chlazení řezné hrany.

Nově přidaný kompaktní typ má stopku o průměru 10 mm a lze jej uchopit pomocí kleštinových sklíčidel, hydrosklíčidel atd. S celkovou délkou přibližně 60 mm a maximálním průměrem přibližně 30 mm jej lze použít v místech, kde je střední nástroje s průměrem nedosáhnou kvůli interferenci od přípravků nebo dílů. Dále je použitelný nejen pro obráběcí centra a soustružnická centra, ale také pro stroje s úzkým prostorem, jako jsou automatické soustruhy.

Kompaktní typ se dodává ve dvou verzích: „TJS M00“ s osou nástroje stejnou jako vřeteno stroje a „TJS M90“ s osou nástroje orientovanou 90 stupňů k vřetenu stroje jako typ s úhlovou hlavou. Pracuje při tlacích chladicí kapaliny 1,5 až 4 MPa a dosahuje otáček 18 000 až 40 000 min -1 . Lze jej použít s nástroji do průměru 2,0 mm pro vrtání a do průměru 3,5 mm pro čelní frézování.

S přidáním tohoto kompaktního typu je nyní možné vysoce účinné obrábění s nástroji s malým průměrem i na kompaktních strojích, jako jsou automatické soustruhy a kuželové stroje #30, což výrazně přispívá ke zvýšení produktivity u široké řady zákazníků.

Informace o produktu naleznete zde.

Zdroj zprávy: Tungaloy