TÜV SÜD certifikoval dvě vodíkové energetické kostky (HPC) od společnosti COSBER Technology

tuv

TÜV SÜD certifikoval dvě vodíkové energetické kostky (HPC) od čínského výrobce COSBER Technology. Jde o integrované systémy pro soběstačné zásobování budov energií. Celkem tři certifikáty potvrzují obecnou bezpečnost zařízení a jejich shodu s evropskými směrnicemi o tlakových zařízeních a elektromagnetické kompatibilitě.

Společnost COSBER Technology je jedním z předních výrobců zařízení pro testování vozidel, rovněž vyvíjí inovativní řešení pro udržitelné a bezpečné zásobování energií. Nyní společnost představuje prostřednictvím své platformy Smart H² Energy Platform integrované řešení na bázi vodíku pro soběstačné zásobování budov energií. Klíčovými součástmi platformy jsou vodíkové energetické kostky (HPC), které obsahují elektrolyzér AEM, zásobník vodíku, systém výroby energie z palivových článků, systém střídače energie a systém výměny tepla. V kombinaci s fotovoltaickými nebo větrnými energetickými systémy mohou HPC pokrýt veškeré energetické požadavky budov pomocí obnovitelné energie a vodíku.

Smart H² Energy cosber technology

Smart H² Energy (Foto: COSBER Technology)

„Certifikace HPC s jejich různými komponenty byla skutečnou výzvou, kterou náš mezioborový tým přijal,“ říká Dr. Helge Knobbe, vedoucí průmyslového servisu TÜV SÜD Korea.

Prvním krokem bylo stanovení příslušných předpisů a následné testování HPC na základě těchto předpisů. Pro evropský trh se jedná o směrnici o strojních zařízeních 2023/1230, směrnici o tlakových zařízeních 2024/68/EU a směrnici o elektromagnetické kompatibilitě 2014/30/EU. Po úspěšném testování předal nedávno TÜV SÜD společnosti COSBER zprávy o posouzení bezpečnostních rizik a příslušné certifikáty pro zařízení HPC-1000 Plus a HPC-3000 Plus.

Dr. Helge Knobbe: „Společnost COSBER zohlednila regulační požadavky již při vývoji platformy H² Energy a HPC a připravila se na certifikaci v souladu s evropskými normami velmi cíleně, což usnadnilo a urychlilo celý tento složitý proces.“

TÜV SÜD má v oblasti vodíkových technologií rozsáhlé znalosti a odborné zkušenosti, a tak doprovází celý hodnotový řetězec H² od výroby, skladování a přepravy až po použití v nejrůznějších oblastech (https://www.tuvsud.com/cs-cz/temata/vodik).

Poznámka: Společnost COSBER Technology prezentovala svou platformu Smart H² Energy na veletrhu Hannover Messe, který se konal od 22. do 26. dubna 2024.

Zdroj zprávy: TÜV SÜD Czech
tuv