TÜV SÜD Czech zahájil strategickou spolupráci s ÚAMK ČR

ÚAMK

Ústřední automotoklub České republiky a TÜV SÜD Czech, vedoucí společnost v oblastech inspekce, certifikace, testování a vzdělávání v ČR, zahájily strategickou spolupráci v oblasti prosazování tématu bezpečnosti jízdy autem u široké české veřejnosti.

„ÚAMK ČR je jednou z nejstarších a nejrespektovanějších institucí na českém automobilovém trhu, která dbá na bezpečnost řidičů a spolujezdců. Jelikož bezpečnost je naším posláním a klíčovou hodnotou naší společnosti, připadá nám spolupráce mezi našimi institucemi jako přirozený krok,“ prohlásil k zahájení spolupráce Oleg Spružina, generální ředitel TÜV SÜD Czech a vedoucí klastru Česko-Slovensko-Polsko pro skupinu TÜV SÜD ve střední Evropě. „Tento druh spolupráce dokonale souvisí s hodnotami a s politikou TÜV SÜD Czech v oblasti korporátní a společenské odpovědnosti, proto jsme rádi a těšíme se na výsledky našich společných aktivit.“

ÚAMK

„ÚAMK ČR je rádo za tuto formu spolupráce s tak významnou mezinárodní společností zabývající se i mimo jiné oblastí bezpečností v silničním provozu. Společně se budeme snažit ještě více prakticky prezentovat nutnost používání bezpečnostních pásů, dětských autosedaček a dalších aktivních či pasivních bezpečnostních prvků ve vozidle,“ říká Petr Vomáčka, tiskový mluvčí ÚAMK ČR.

Formou integrace komunikačních aktivit TÜV SÜD Czech a ÚAMK ČR na různých kanálech budou organizace společně prosazovat klíčové téma: bezpečnost při jízdě autem. Na jaře 2017 je naplánováno společně komunikovat téma bezpečnosti autosedaček, v létě bezpečnost připoutání při jízdě a na podzim bezpečnost při spolujízdě.