TÜV SÜD Czech: Zapusťme spolu pevné kořeny

tuv

TÜV SÜD Czech, světový lídr v testování a certifikaci výrobků, spustí v rámci Mezinárodního Strojírenského Veletrhu 2015 třetí ročník úspěšného projektu partnerství mezi firmami, které se výrazně hlásí ke kvalitě.

Partnerství, které letos pod heslem Zapusťme spolu pevné kořeny sdružuje 33 největších firem českého průmyslu, volně navazuje na úspěšné ročníky 2014 – Vraťme se k jádru věcí a 2013 – Kvalita přináší ovoce.
kořeny
„Víme, že v budoucnu můžeme očekávat inovace spíš díky kombinaci již existujících technologií než díky absolutně novým, revolučním objevům. Příklad, že se k nám tento trend již blíží, je slovenský AeroMobil – kombinace letadla s osobním vozidlem Zajímavý vedlejší efekt tohoto trendu je nutnost spolupráce mezi společnostmi, které dříve byly zvyklé bojovat v nemilosrdném konkurenčním prostředí. A právě spolupráce za účelem společného uznání kvality a tvorby vyšší přidané hodnoty byla právě tou prvotní myšlenkou, která stála za zrodem strategického partnerství Zapusťme spolu pevné kořeny,“ uvažuje o projektu Oleg Spružina, generální ředitel TÜV SÜD Czech. „Pro společnosti jako je ta naše, byla sázka na kvalitu klíčem k dlouhověkosti,“ dodává Spružina a připomíná, že letos TÜV SÜD Czech, největší inspekční a certifikační společnost na českém trhu, slaví 150 let existence. „Díky profilu naší práce máme kvalitu a dlouhodobou udržitelnost zakořeněnou do našeho DNA. Chceme náš pohled na svět sdílet i s našimi partnery, kteří jsou páteří českého průmyslu a místní ekonomiky. Proto je i letos zveme k tomu, abychom spolu zapustili pevné kořeny ukotvené především v respektu ke kvalitě, a to nejen v rámci MSV,“ dodává.
kořeny

Do projektu Zapusťme spolu pevné kořeny se letos přihlásilo 33 největších jmen českého průmyslu a ekonomiky. Mezi nimi patří například ABB, ArcelorMittal Ostrava, Havel, Holásek & Partners, Mitsubishi Electric Europe, Raiffeisenbank či Škoda Machine Tool. Počet firem, které se letos přihlásily do projektu, je o 14 procent vyšší než v roce 2014, a třikrát větší než v roce 2013.
kořeny
Kvalita osvobozuje

„Často si myslíme, že dodržování nějakých procesů je jen zbytečná, obtěžující byrokracie, kterou nám navíc nařizuje někdo, kdo nám vůbec nerozumí,“ říká Oleg Spružina. „Přesto ale si neuvědomujeme, že procesy a struktura byly s námi od začátku historie. Dnes bychom bez jasných standardů kvality a systematického přístupu k procesům nemohli ani vstát z postele bez rizika. Navíc, v okamžiku, když necháme procesy pracovat za námi, uvolní se nám jak mentální, tak časová kapacita a můžeme se zabývat něčím jiným – třeba právě tvorbou inovací. Naším posláním je zabezpečit, aby se práce s procesy stala pro naše klienty a partnery živou tvorbou a kořeny, ze kterých můžeme společně čerpat vyšší kvalitu a lepší budoucnost pro naše firmy, zaměstnance i pro celou českou společnost. Nejen, že nám zaměření na kvalitu zajišťuje naše místo na světě; kvalita nás společně osvobozuje,“ shrnuje Spružina.

Partnerstvím ke kvalitě

Projekt Zapusťme spolu pevné kořeny navazuje na úspěšné ročníky 2014 – Vraťme se k jádru věcí – a 2013 – Kvalita přináší ovoce. Deklaraci kvality jako jednu ze základních hodnot firmy podpoří TÜV SÜD Czech komunikační kampaní. Tato kampaň probíhá před samotným zahájením Mezinárodního Strojírenského Veletrhu (MSV) Brno 2015, přičemž zmíněný projekt je časově vymezen pouze na dobu jeho konání. Případné partnerství se zakládá výhradně na ochotě hlásit se ke kvalitě. Ze strany partnerů projektů nejsou s projektem spojené žádné finanční náklady.

„Směr českých firem je jasný: sazba na kvalitu a udržitelnost se vyplatí, především když je sdílená s firmami, které na českém trhu opravdu něco znamenají,“ shrnuje iniciativu TÜV SÜD Czech Oleg Spružina.

Kompletní seznam partnerů projektu Zapusťme spolu pevné kořeny k 15.8.2015:
ABB s.r.o.
Adast Engineering, s.r.o.
ArcelorMittal Ostrava a.s.
Bomar, spol. s r.o.
BRANOPAC CZ s.r.o.
BUFAB CZ s.r.o.
FERRUM s.r.o.
FRONIUS Česká republika s.r.o.
GUMEX, spol. s r.o.
Havel, Holásek & Partners
HENNLICH s.r.o.
KUKA Roboter CEE GmbH
MCAE Systems, s.r.o.
MICRO-EPSILON Czech Republic, spol. s r. o.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Národní strojírenský klastr, o.s.
NEXNET, a.s.
PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.
První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.
Raiffeisenbank a.s.
RSBP spol. s.r.o.
Slůně – svět jazyků, s.r.o.
SoliCAD, s.r.o.
Stäubli Systems, s.r.o.
Strojírny Třinec, a.s. (stánek NSK)
SUBTER PLUS s.r.o.
ŠKODA MACHINE TOOL a.s.
TAJMAC-ZPS, a.s.
TDZ Power SE
TECNIMETAL-CZ, a.s.
TS Plzeň, a.s.
WANZL spol. s r.o.
ŽĎAS, a.s.

Seznam výhod pro partnery projektu Zapusťme spolu pevné kořeny:
Do 13. září 2015 (před veletrhem)

Informace o partnerství na webové stránce připravené pro tento projekt společností TÜV SÜD Czech (TSCZ): www.tuv-sud.cz/korenykvality
Symbol projektu na webových stránkách všech partnerů, s odkazem na webové stránky projektu
Tisková zpráva vydaná TSCZ, uvedení partnerů projektu
Články v tištěných a on-line médiích:
Informace o projektu, seznam partnerů ve firemním časopisu TÜV SÜD Journal
Bannerová reklama odkazující na webové stránky projektu
Prezentace partnerství na LinkedIn

14. září – 18.září 2015 (na veletrhu)

Možnost prezentovat svou firmu na semináři společnosti TÜV SÜD Czech konaného v rámci MSV 2015 – formou např. produktového listu
Event banner s logy partnerů na semináři
Na stánku partnerů mísa s jablky a stojánek informující o připojení se k projektu
Přítomnost hostesky na veletrhu, která bude upozorňovat na partnery a také rozdávat symbol projektu – jablka.