Uganda otevírá obchodní příležitosti pro zahraniční investory

uganda vlajka

Delegace SP ČR se zúčastnila druhé obchodní a investiční konference Uganda – EU financování zastoupením EK v Kampale. Za přítomnosti vice prezidentky Ugandy J.E Jessica Rose Epel Alupo podepsal v rámci závěrečného ceremoniálu prezident SP ČR Jaroslav Hanák a CEO Private Sector Foundation Uganda Stephen Asiimwe dohodu o dlouhodobé spolupráci obou organizací. Dohoda povede k intenzivnější spolupráci a podpoře českých firem na ugandském trhu.

uganda spčr

I když poměrně malá země, Uganda nabízí zajímavé příležitosti pro české firmy v energetickém průmyslu, který místní vláda plně otevřela soukromému sektoru. Je zde i potenciál dodávek pro obranný průmysl, v rámci dlouhodobého plánu vlády intenzivně roste i zdravotnický a farmaceutický průmysl, a příležitosti jsou v zemědělském a potravinářském průmyslu, který prochází rozsáhlou modernizací.

ADK

Reklama

ČR má v Ugandě dlouhodobě dobré jméno a zahraniční investice jsou podporované na úrovni vlády. Prezident Yoweri Museveni, který se osobně zúčastnil zahajovacího ceremoniálu konference, je u moci od roku 1986. Zatímco doposavad převažují v zemi čínské a indické investice, snahou této konference je nalákat do Ugandy investory z členských zemí EU za pomoci některých programů financovaných z evropských zdrojů.

Zdroj zprávy: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Svaz průmyslu