Úspěšný EUROGUSS 2020 skončil

Mezinárodní veletrh EUROGUSS 2020 byl plně obsazen a průmysl tlakového lití byl prezentován ve větším měřítku než kdykoli předtím. Veletrh se rozrostl jak v metrech čtverečních, tak v počtu vystavovatelů. Asi 750 společností představilo své produkty a služby návštěvníkům veletrhu EUROGUSS 2020. Hlavní důraz byl kladen na výměnu odborných znalostí – na stáncích, ve zvláštních výstavních prostorech a pavilonech, ale také prostřednictvím konferenčního programu Die Casting Conference a SpeakersCorner. EUROGUSS 2020 také nabízel vysoce kvalitní podpůrný program, který zahrnoval pavilony „Aditivní výroba“ a „Povrchová technologie“, speciální výstavu „Research for Knowledge“ a cenu EUROGUSS Talent Award.

euroguss

“Vždy se těším, až uvidím, co je nového na EUROGUSS.” Téměř 25 let to bylo místo číslo jedna, pokud jde o odlévání. V roce 2020 jsme porostli asi o 17 procent, “říká Christopher Boss, ředitel a mezinárodní produktový manažer společnosti EUROGUSS. „Všechny hlavní slévárny a jejich dodavatelé se znovu setkali na výstavišti v Norimberku. To mě vždy velmi potěší a hodně se mluví o důležitosti systému EUROGUSS pro průmysl tlakového lití – zejména když vezmete v úvahu současnou ekonomickou situaci, a zejména situaci hlavního zákazníka, tj. automobilový průmysl. “

euroguss

Foto: NürnbergMesse

Vysoká mezinárodnost vystavovatelů
Přes 55 procent z více než 750 vystavovatelů byli mezinárodní vystavovatelé a pocházeli z celkem 36 zemí. Kromě Německa byli hlavními vystavovatelskými zeměmi zejména evropské země, včetně Itálie, Turecka, Španělska, Rakouska a Švýcarska.

Slévárny tlakových odlitků tvořily největší skupinu vystavovatelů s přibližně 39 procenty. Stánky zbývajících vystavovatelů zahrnovaly technologie tlakového lití, jako jsou stroje, formy a příslušenství, periferní zařízení, pece, slitiny, dělicí prostředky a provozní materiály. Doplňovaly je nabídky pro dodatečné zpracování odlitků, zajištění kvality, technologie řízení a řízení, rychlé prototypování a software. Více informací o vystavovatelích najdete v databázi vystavovatelů a produktů na adrese www.euroguss.de/exhibitors-products.

euroguss 2020

Foto: NürnbergMesse

Konference Die Casting v NCC Ost
Kromě veletrhu se tradičně konala i konference Cast Casting v místnosti St. Petersburg v NCC Ost. Kromě standardních témat, jako je vývoj v oblasti materiálů a technologií obrábění, byla tato akce také zaměřená na zkoumání průmyslových trendů, jako je elektromobilita, průmysl 4.0 a výroba aditiv. Vystoupení vysoce kvalitních průmyslových řečníků a dalších odborníků na tlakové lití se konala se záměrem, aby diskutovali o nejnovějším vývoji. Přednášky se konaly v němčině nebo angličtině a simultánní tlumočení bylo zajištěno pro všechny účastníky. Konference Die Casting byla tradičně organizována společně Verband Deutscher Druckgießereien (VDD – Asociace německých slévárenských sléváren) a Deutsche Gießerei-Industrie (BDG – Německo Slévárenská asociace).

SpeakersCorner se zaměřil na aktuální průmyslová témata. Ve spolupráci s různými partnery byla diskutována cenná témata, včetně aditivních výrobních aplikací při tlakovém lití a povrchové úpravy a čištění. Ve čtvrtek od 10:00 do 11:30 proběhla panelová diskuse na téma „Foundry 4.0 – Connectivity and Data Transfer“.

euroguss

Roland Weigert, Staatssekretär
im Bayerischen Staatsministerium für
Wirtschaft, Landesentwicklung und Energie beim Rundgang

A vítězem je? – EUROGUSS Talent Award
Ocenění EUROGUSS Talent Award bylo poprvé uděleno v roce 2020. Cena uznává vynikající teze týkající se lití do forem. Bylo předloženo celkem 16 prací ze čtyř zemí.

Mezinárodní odborná porota se rozhodla vyhlásit vítěze první ceny EUROGUSS Talent Award v první den veletrhu, 14. ledna 2020, ve 13:30 v SpeakersCorner v hale 8. Vítězové měli příležitost představit výsledky jejich práce a její praktická aplikace.

euroguss

Foto: NürnbergMesse

Speciální výstava „Research for Knowledge“
V hale 9 poskytlo šest německých výzkumných ústavů a ​​univerzit vhled do jejich současných výzkumných oblastí a služeb a představilo možnosti jejich dalšího vzdělávání a dalšího vývoje. Mezi účastníky speciální výstavy patřily Dingolfing Technology Center, Rakouský slévárenský institut, University of Kassel (Katedra slévárenské technologie) a Aalen University.

euroguss

Foto: NürnbergMesse

Pavilon „Surface Technology“ v hale 9
Stánek 9-257 v hale 9 byl hlavně o technologiích úprav povrchů. Vystavovatelé v pavilonu Surface Technology představili různá řešení pro následné zpracování odlitků. Mnoho možností povrchové úpravy a následného zpracování odlitků se pohybovalo od odhrotování, po broušení, čištění a leštění, až po dokončení.

euroguss 2020

Foto: NürnbergMesse

Pavilon „Aditivní výroba“ v hale 8
Výroba aditiv byl také důležitým tématem v oblasti tlakového lití. Mnoho sléváren tlakových odlitků již uznalo potenciál tohoto výrobního procesu a používá jej například při výrobě prototypů a při výrobě nástrojů a zápustek. Proto EUROGUSS 2020 poprvé představuje pavilon aditivní výroby. „Výroba aditiv byla nejen tématem pavilonu, ale byla představena také na mnoha výstavních stáncích a na mnoha přednáškách,“ vysvětluje Christopher Boss. To mimo jiné zahrnovalo SpeakersCorner, kde se ve spolupráci s různými partnery konala přednášková řada konkrétně o 3D tisku.

euroguss

Foto: NürnbergMesse

Na veletrhu debutovaly inovativní mladé společnosti
Na pavilonu „Inovace v Německu“ představilo v pavilonu “7” osm mladých inovativních německých společností své inovace a špičkové produkty. Důraz byl kladen na začínající podniky a nováčky v odvětví tlakového lití, což těmto společnostem poskytne příležitost učinit první kroky a vybudovat svou průmyslovou síť. Tento pavilon byl poprvé uveden na EUROGUSS 2020 a byl financován německým federálním ministerstvem hospodářství a energetiky (BMWi).

euroguss

Messegeschehen

Italské, španělské a české pavilony
Na EUROGUSS 2020 se opět představily národní pavilony. Italský pavilon v hale 7, stánek 7-555, byl organizován ve spolupráci s Italskou obchodní agenturou ICE a Asociací italských dodavatelů sléváren (Amafond). Účastníci EUROGUSS našli přehled vývoje českého průmyslu tlakového lití v hale 9, stánek 9-350. Odborné veřejnosti se tak představilo deset společností a Česká slévárenská asociace. Sdružení španělských vývozců odlévání FUNDIGEX a několik jeho členů uspořádalo v hale 7 španělský pavilon.

Die casting po celém světě: VEDOUCÍ DIE CASTING SHOW
Norimberk organizuje nejen veletrhy EUROGUSS. Síť obchodních veletrhů na klíčových globálních trzích s tlakovým litím nabízí společnosti také platformy na nejdůležitějších mezinárodních slévárenských trzích s cílem poskytnout přístup na nové trhy a spojit společnosti.

Rodina EUROGUSS je v současné době zastoupena na čtyřech trzích: v Číně, Indii, Mexiku a Thajsku. EUROGUSS ASIA Pacific se konalo v prosinci v Bangkoku jako konferenční akce, která byla součástí Metal AP. Další událostí skupiny produktů EUROGUSS bude ČÍNA DIECASTING, přední čínský veletrh tlakového lití, který se bude konat ve dnech 15. až 17. července 2020 v Šanghaji. V návaznosti na úspěšný debut se v Guadalajaru ve dnech 10. až 12. listopadu 2020 uskuteční EUROGUSS Mexico. Rok konání tlakových odlitků se pak skončí s přední indickou výstavou tlakových odlitků ALUCAST, která se bude konat ve dnech 3. až 5. prosince 2020. v Chennai.

Zdroj zprávy: Euroguss.de, NürnbergMesse

Zdroj fotografií: NürnbergMesse