Uzavřené sklíčidlo 2 + 2 s velkým vyrovnávacím zdvihem od fy SCHUNK

SCHUNK ROTA-M

S centrálně kompenzačními sklíčidly se čtyřmi čelistmi lze na frézovacích / soustružnických centrech přesně a efektivně upnout širokou škálu geometrií obrobků: kulaté i čtvercové, obdélníkové nebo geometricky deformované.

Abychom vyhověli rostoucím požadavkům trhu, vyvinula společnost SCHUNK sklíčidlo 2 + 2 s nízkou údržbou SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2, které má díky kompenzačnímu mechanismu, který je předmětem patentu, obzvláště velký kompenzační zdvih: V závislosti na velikosti je to 5,1 mm až 10 mm na čelist – více než jakékoli jiné čtyřčelisťové sklíčidlo na trhu. To zvyšuje flexibilitu uživatelů, pokud jde o geometrii obrobku, kterou lze upnout, a rozmanitost možných použití. V mnoha případech bude v budoucnu stačit jediný ROTA-M flex 2 + 2, který flexibilně pokryje širokou škálu geometrií dílů.

SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2

Uzavřená vodítka
Speciální těsnění na vedeních brání vyplachování tuku a postupné ztrátě pružnosti. Tím je zaručena přesná funkce sklíčidla i při malých upínacích silách. Těsnění zároveň chrání tělo sklíčidla před třískami a nečistotami, čímž se zvyšuje spolehlivost procesu a prodlužují se intervaly údržby. Z důvodu zvýšení bezpečnosti je upnutí SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2 samosvorné a stav upnutí je signalizován pomocí indikačních kolíků. Ve standardizovaných velikostech 260 až 1200 dosahuje sklíčidlo vysoké upínací síly 100 kN až 180 kN se zdvihem čelisti 9,5 mm až 17,8 mm.

SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2Jedno sklíčidlo soustruhu na všechno: Vyrovnávací mechanismus, o který byl požádán patent, umožňuje SCHUNK ROTA-M flex mít podstatně větší vyrovnávací zdvih než srovnatelná sklíčidla soustruhu. To zvyšuje flexibilitu, pokud jde o geometrie obrobku, které lze upnout.

SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2

Standardní doplňky pro velké velikosti
Od velikosti 800 uživatelé také těží z konstrukce se sníženou hmotností, plocha sklíčidla je vybavena drážkami a pevné zarážky umožňují další použití jako svěrák. Velké velikosti jsou navíc připraveny pro použití na vertikálních soustruzích. SCHUNK ROTA-M flex 2 + 2 je k dispozici ve všech velikostech s flexibilním ozubením (1,5 mm x 60 ° nebo 1/16 ” x 90 °).

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK