V benefitech vede plavání, saunování a rodinná rekreace

Třinecké železárny

Přes dvacet milionů korun dají Třinecké železárny ročně do volitelných benefitů pro své zaměstnance. Loni je využilo 6104 pracovníků. Nejčastěji k rodinné rekreaci a na sportovně relaxační aktivity. Vyplývá to z vyhodnocení plnění kolektivní smlouvy za rok 2019.

2500 pracovníků využilo volitelný benefit na rekreaci na místních horských střediscích, dalších téměř 1600 využilo příspěvek ve sportovních zařízeních, kde je možné si užít plavání, saunování, masáže a jiné sporty. „Kolegové využili benefit také na nákup hokejové permanentky, rekondiční pobyt, několik i na divadelní předplatné. Na odloučených provozech v Ostravě, Starém Městě, Kladně a v Bohumíně zase vedou vitaminové přípravky,“ konstatuje ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka. Podotkl, že nejvyšší volitelný benefit pro letošní rok firma v kolektivní smlouvě zvýšila o 1300 korun na maximální částku 5000 korun.

„Je to vítané zpestření. S manželkou jej využíváme zejména pro rekreační účely. Loni jsme využili benefit na poznávací zájezd do Holandska, letos se chystáme do Černé Hory. Mí kolegové jej využívají převážně pro rekreaci ve Žiaru, na permanentky na hokej anebo do sportovního areálu Vitality,” říká Miroslav Bielesz, velitel směny železárenských hasičů.

Huť každý rok organizuje spolu se zdravotní pojišťovnou ČPZP desetidenní lázeňské pobyty, kam loni vyjelo více než 800 pracovníků hutě. Kolektivní smlouva zahrnuje i příspěvek na teplé jídlo, loni jich bylo vydáno neuvěřitelných 833 955 porcí. A na ochranné nápoje firma loni vydala přes 13 milionů korun, dalších 200 tisíc korun v mimořádně teplých letních dnech, kdy pracovníci dostávají minerálky navíc.

Kolektivní smlouva zahrnuje také pravidla pro stanovení růstu mzdy, příplatky a formy motivační složky mzdy. „Z vyhodnocení loňského roku vyplývá, že skutečný průměrný měsíční výdělek dosáhl výše 36 184 korun, což představuje růst o téměř 12 % ze základny,“ podotýká předseda ZO OS KOVO Marcel Pielesz. Více než 112 milionů korun firma vyplatila na životním pojištění, penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření zaměstnancům.

Firma také v rámci zaměstnaneckých výhod nabízí bezúročné půjčky na bytové účely, kterých bylo loni 23 v celkové výši téměř 5 milionů korun.

Zdroj zprávy: Třinecké železárny