V rámci charitativních Štědrých dnů zaměstnanci ČEPS rozhodli, kam poputuje více než půl milionu korun

čeps

Společnost ČEPS se v loňském roce již podruhé zapojila do výzvy Giving Tuesday pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti projektem Štědré dny ČEPS. V průběhu prosince 2022 měli zaměstnanci možnost seznámit se s deseti vybranými dobročinnými projekty, které se přihlásily do výzvy Giving Tuesday Asociace společenské odpovědnosti a byly v souladu s podmínkami Dárcovského programu ČEPS. Svým hlasováním pak zaměstnanci rozhodli, které tři projekty získají podporu ve výši 150 tisíc korun pro každý z nich. Výzva byla směřována na charitativní a sociální pomoc, podporu zdravotně handicapovaných a lidí v tíživé životní situaci.

„ČEPS plně vnímá svou roli na poli společenské odpovědnosti. V rámci Dárcovského programu ročně poskytuje podporu stovkám projektů v různých oblastech, od ochrany životního prostředí po pomoc potřebným. V roce 2022, jsme se podruhé připojili k výzvě Giving Tuesday vlastním projektem Štědré dny ČEPS, o vítězích hlasovali přímo zaměstnanci společnosti,“ uvedla Hana Klímová, ředitelka Komunikace ČEPS.

V interním hlasováním zaměstnanci společnosti rozhodli o tom, že podpoří organizaci Děti patří domů a její projekt Staňte se součástí barevného příběhu 2023, který je zaměřen na podporu a rozvoj náhradní rodinné a hostitelské péče v České republice. Jako další vybrali projekty Pomozte nám zorganizovat ozdravný pobyt pro vážně nemocné děti od Nadačního fondu Kapka naděje a Zasazení 3000 smíšených stromů od organizace Home for trees.

ADK

Reklama

Zaměstnanci také využili možnosti podpořit v rámci Štědrých dnů dobročinné aktivity i jednoduchou srážkou ze své mzdy a zaslali na účty charitativních organizací dalších téměř 70 tisíc korun. Dohromady tak zaměstnanci ČEPS rozdělili v rámci výzvy Štědré dny ČEPS přes půl milionu korun.

„Ze spolupráce se společností ČEPS v rámci Giving Tuesday mám velikou radost. Přihlášené projekty získaly v loňském roce možnost ucházet se navíc také o grant ve výši 150 000 Kč, což pro mnohé z nich bylo skvělou přidanou hodnotou. Je skvělé, že jsme mohli spojit síly i letos. Věřím, že štědrý grant obzvláště v této nelehké době neziskové organizace ocení,“ dodala Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která Giving Tuesday v Česku již od roku 2016 zastřešuje.

Světový den štědrosti a dobrých skutků, známý jako Giving Tuesday, funguje v České republice již sedmým rokem pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti, která je největší iniciativou společenské odpovědnosti a Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku. Svátek Giving Tuesday vznikl s myšlenkou oslavovat pomoc druhým lidem, konat dobré skutky a vzájemně si pomáhat. Letošní ročník připadl na 29. listopadu, a kromě České republiky se slavil v dalších osmi desítkách zemí.

Společnost ČEPS si plně uvědomuje nejen své výsadní postavení v rámci české elektroenergetiky, ale vnímá i svou důležitou úlohu na poli společenské odpovědnosti. CSR aktivity společnosti se zaměřují zejména na sociální pomoc, podporu technického školství a energetické gramotnosti, regionální kulturu a rozvoj sportu dětí, mládeže a hendikepovaných, případně humanitární pomoc. Ročně ČEPS díky svému Dárcovskému programu podpoří stovky projektů.

Zdroj zprávy: ČEPS
čeps