V roce 2020 je ABB na prvním místě v evropských patentových přihláškách za Švýcarsko

abb codian

Se 678 patentovými přihláškami podala ABB více patentů na Evropský patentový úřad než kterákoli jiná švýcarská společnost, což podtrhuje její pozici přední technologické společnosti.

ABB se v roce 2020 opět umístila na prvním místě mezi švýcarskými společnostmi na seznamu Evropského patentového úřadu (EPO) pro patentové přihlášky. ABB byla na vrcholu seznamu držitelů švýcarských patentů v letech 2019 a 2014.

Výroční hodnocení patentových přihlášek zveřejňuje EPO v Mnichově a představuje společnosti a země s největším počtem patentů na celém světě. Švýcarsko zůstane v roce 2020 mistrem světa v oblasti inovací s 966 registracemi patentů na milion obyvatel, následováno Švédskem se 434 registracemi na milion obyvatel. S 8 112 patentů byl celkový počet přihlášek ve Švýcarsku mírně nižší než v roce 2019, zatímco Švédsko zaznamenalo nárůst na 4 423.

ABB robot

„Jsem velmi hrdý na tento úspěch, který ukazuje, že neustále předefinujeme technologické limity a děláme věci, které dříve nebyly možné,“ řekl generální ředitel ABB Björn Rosengren. «Inovace jsou součástí naší DNA již více než 130 let. Jsme odhodláni dále posilovat naši pozici technologického lídra, abychom našim zákazníkům pomohli dosáhnout nových výšin a překonat důležité globální výzvy, jako je zlepšení energetické účinnosti, snížení emisí uhlíku a ochrana zdrojů. “

ABB významně investuje do výzkumu a vývoje v rámci svého inovačního úsilí. V roce 2020 společnost zvýšila výdaje na výzkum a vývoj a digitalizaci na 4,8 procenta z prodeje (2019: 4,7 procenta). To odpovídá přibližně 1,3 miliardám dolarů. ABB po celém světě zaměstnává přibližně 7 000 techniků výzkumu a vývoje, z nichž více než 60 procent pracuje na vývoji a digitalizaci softwaru.

abb robotic

Kromě toho má ABB partnerství s více než 100 předními univerzitami po celém světě. Patří mezi ně Carnegie Mellon University a Stanford University v USA, University of British Columbia v Kanadě, Imperial College ve Velké Británii, Indian Institute of Technology, Tsing Hua University v Číně, Švédský královský technologický institut a ETH Zurich ve Švýcarsku.

Kromě toho ABB využívá svůj ekosystém výzkumu a vývoje k řízení a urychlování digitálních inovací se strategickými digitálními partnery, jako jsou Microsoft, IBM a Hewlett Packard Enterprises (HPE). Za tímto účelem společnost investuje po celém světě do start-upů, se kterými pracuje prostřednictvím své podnikové venture jednotky ABB Technology Ventures a SynerLeap start-up accelerator.

ABB logo maleABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední strojírenská společnost, která energicky řídí transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB