Ve dvou se to lépe vrtá. Pražská strojírna pořídila další frézovací a vrtací centrum

Automatický cyklus, přesnost a rychlost. To jsou hlavní přednosti nového obráběcího stroje MCV 1270 POWER, do kterého Pražská strojírna investovala přes 5 milionů Kč. Stroj dorazí na konci října a bude využíván pro obrábění komponent pro výhybkové systémy, díky čemuž bude možné efektivněji plánovat výrobu a zkrátit její čas. Nové centrum nahradí starý stroj a stane se dvojčetem ke stroji MVC 1270, který strojírna již používá.

Frézovací a vrtací centrum patří v Pražské strojírně mezi klíčové obráběcí stroje. Jeden stroj stejného typu MCV 1270 POWER Pražská strojírna již má a v provozu se osvědčil. Díky pořízení nového stroje stejného typu tak dojde ke sjednocení obráběcích nástrojů na strojích typu MCV a sjednocení technologie obrábění a CNC programů, což ve výsledku práci nejenom usnadní a urychlí, ale i ušetří na provozních a údržbových nákladech. Starší stroj typu MCV 1000 QUICK bude vyřazen z provozu a následně odprodán.

mcv 1270
Nové frézovací a vrtací centrum

„Důvodem koupě byla nejenom nutnost urychlit produkci výrobků vzhledem k závazkům ze zasmluvněných zakázek, ale také zvyšující se náklady na provoz a servis staršího stroje. Už to jednoduše nedávalo smysl a neslučovalo se to s našimi plány do budoucna. Nemůžeme si dovolit riskovat poruchu takto vytěžovaného stroje, ohrozilo by to naši schopnost dodávat zakázky ve smluvených termínech,“ vysvětluje Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Frézovací stroje běží ve výrobních halách v nepřetržitém provozu, dochází proto k opotřebení mnohem rychleji.

V základu se jedná o 3-osý stroj s přídavným otočným stolem, který tvoří 4. osu. Centrum je určeno pro přesné a rychlé obrábění tvarových povrchů, vrtání, vyvrtávání, vystružování, řezání závitů a frézování ve větších a tvarově složitých dílcích. Velkou výhodou a ulehčením je automatická výměna nástrojů ze zásobníku umožňující práci v automatickém cyklu. Nový stroj čeká uvedení do provozu a také zkušební provoz.

mcv 1000

Starý stroj určený k odprodeji

Zdroj zprávy: PRAŽSKÁ STROJÍRNA A.S.
pražská strojírna