Veletrh IDET oslaví 30 let od prvního ročníku

idet

Aktuální bezpečnostní situace opět potvrdila význam obranného průmyslu, který je klíčovou součástí rozvoje nezávislých a soběstačných států. V České republice má tento průmysl tradičně silnou pozici vyplývající také z jeho proexportního zaměření. Významnou platformou pro prezentaci českého obranného průmyslu je veletrh IDET, který se uskuteční od 24. do 26. května 2023 na brněnském výstavišti a oslaví již 30 let od svého prvního ročníku. Současně se budou konat veletrhy PYROS a ISET, které se zaměří na prezentaci požární a bezpečnostní techniky a služeb.

idet

 

Nové příležitosti k obchodům
S ohledem na rostoucí bezpečnostní rizika věnují státy zvýšenou pozornost modernizaci ozbrojených sil a navyšují výdaje na obranu a bezpečnost. Ideálním místem pro představení nových obranných technologií je právě veletrh IDET, který zaujímá prestižní roli v prostoru NATO. Veletrh pravidelně navštěvují nejvyšší političtí představitelé, oficiální armádní delegace a vojenští a letečtí přidělenci z mnoha zemí světa, které jsou obchodně zajímavé pro český obranný průmysl.

idet

IDET je připravován ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, které stejně jako v předchozích letech chystá společně s Armádou ČR rozsáhlou expozici, a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu sdružující přes 130 firem z oblasti obrany a bezpečnosti.

idet

Security Innovation Zone i Zlatý IDET
Po úspěšné premiéře se na veletrh vrátí projekt Security Innovation Zone, který organizuje AOBP ČR. Jedná se o společnou expozici inovativních start-upů s cílem představit jejich potenciál a propojit je s většími partnery. Nové nastupující technologie, jakými jsou například umělá inteligence nebo virtuální realita, mohou znamenat výraznou technologickou výhodu. Chybět nebude ani ocenění Zlatý IDET pro nejlepší exponáty veletrhu.

idet start-up

IDET ARENA
Jedinečnou součástí veletrhu je terénní polygon IDET ARENA. Na venkovní ploše se návštěvníci mohou podívat na dynamické ukázky vojenské, hasičské i policejní techniky. idet arena

Atraktivní jsou také simulované zásahové akce nejrůznějších jednotek. Kromě polygonu připravují organizátoři i další doprovodný program zaměřený na aktuální témata.

idet

Souběžně s veletrhy PYROS a ISET
Chystaný ročník veletrhu IDET se i tentokrát bude konat společně s Mezinárodním veletrhem požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodním veletrhem bezpečnostní techniky a služeb ISET.

Tyto výstavy k sobě mají oborově blízko a dohromady umožňují prezentaci všech složek integrovaného záchranného systému. Spojení je výhodné také pro vystavovatele, kteří mohou nabídnout své výrobky a služby současně armádě, hasičům, policii i dalším ozbrojeným složkám. Své prezentace chystají Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Celní správa ČR, Správa státních hmotných rezerv ČR, Vězeňská služba ČR i Městská policie Brno. Veletrhy PYROS a ISET potrvají do soboty 27. května 2023, kdy se bude konat Den bezpečnosti pro širokou veřejnost.

pyros 2021

Ohlédnutí za rokem 2021
Minulý ročník veletrhu IDET se navzdory covidové pandemii konal ve standardním provedení na úrovni předchozích ročníků a potvrdil tak svou významnou pozici v oboru. Účastníci ocenili především příležitost jednat a obchodovat naživo a vyzdvihovali možnost osobního setkání tváří v tvář. Veletrhu se zúčastnilo 496 vystavujících firem z 27 zemí, jejichž expozice si prohlédlo 24 382 odborných návštěvníků. Na základě pozvání Ministerstva obrany ČR, Armády ČR a společnosti Veletrhy Brno navštívili veletrh členové oficiálních delegací ze zájmových teritorií a zástupci zahraničních armád z 31 zemí.

Prohlédněte si fotogalerie z veletrhu IDET 2021

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.