Veletrh STAINLESS s novinkami ocelářského průmyslu

V polovině května se na brněnském výstavišti sejdou evropští specialisté z oboru korozivzdorných a ušlechtilých ocelí, aby jednali o příštích zakázkách, získali nové kontakty a vyměnili si zkušenosti a informace

K účasti na 6. ročníku mezinárodního veletrhu a kongresu korozivzdorných ocelí STAINLESS 2013 je přihlášeno více než 140 firem ze 17 zemí a podíl zahraničních vystavovatelů přesahuje 75 procent. Jejich nabídku si podle očekávání přijede prohlédnout více než tisíc registrovaných odborníků z několika desítek zemí.
Stainless

Úzce specializovaný ocelářský veletrh se v Brně koná vždy jednou za dva roky a jde o jedno ze dvou setkání svého druhu v Evropě. Letos se poprvé uskuteční v moderním pavilonu F, který poskytne prostor jak stánkům vystavovatelů, tak odbornému kongresu. STAINLESS 2013 opět přivítá lídry oboru korozivzdorných ocelí jako APERAM Stainless Services & Solutions Germany, ThyssenKrupp Nirosta, Marcegaglia, Montanstahl a další významné společnosti. Veletržní nabídku rozdělenou do deseti oborů si návštěvníci prohlédnou ve dnech 14. a 15. května.
S čím zajímavým vystavovatelé na veletrh přijedou? Některé firmy již předem avizují inovace ve výrobním sortimentu či rozšíření služeb, s nimiž chtějí seznámit odbornou veřejnost. Italská společnost Divisione Trading – C.S.C.S.p.A. jako přední dodavatel speciálních materiálů představí austenitickou nerezavějící ocel XM-19-UNS S20910 určenou k využití na vrtných plošinách, při stavbě lodí, v ropném průmyslu, při zpracování celulózy aj.

Německá firma DMA Hamburg Inox & Alloys GmbH na veletrhu nabídne plošné produkty z nerezové oceli se širokou škálou využití od elektroniky, automobilového průmyslu a strojírenství až po potravinářství a výrobky pro domácnost. Kvalitní přesné pásy z nerezové oceli o tloušťce do 0,30 mm zákazníci ocení zejména pro kritické a obtížné aplikace.

Indický výrobce tyčí z nerezavějící oceli Good Luck Engineering Co. představí tyče PSQ (Precision Shaft Quality – kvalita přesných hřídelů) určené pro čerpadla, ventily, siloměry, lékařské přístroje, těžební průmysl a další aplikace. Jejich výhodou je lepší obrobitelnost a výroba na míru dle požadavků konečného využití. Tyče jsou k dispozici v jakostech austenitická, martenzitická, feritická, PH a Duplex.

Česká firma VATRANS ZLÍN, v.o.s., návštěvníkům nabídne nerezové tlakované trubky svařované laserem při zajištění neprostupnosti sváru tlakovými zkouškami. K jejím novinkám patří také laserem svařovaná trubka navíjená do svitku s bezodpadovým zpracováním nebo trubka s povrchovou úpravou kartáčováním.

Švýcarská IT společnost Bison Schweiz AG se zaměřuje na ocelářský průmysl a v Brně představí dvě zajímavá řešení. Bison Process je firemní software s modely různých sektorů, který lze snadno upravit na míru potřebám konkrétní firmy pro optimalizaci jejích procesů. Bison Technology je vývojová platforma pro firemní software, která integruje poslední standardy a zůstává tak stále moderní

Nejvíce vystavovatelů i novinek se prezentuje v oborových skupinách korozivzdorné oceli, výrobky z korozivzdorných ocelí a díla a výrobky z korozivzdorných ocelí pro vybrané oblasti průmyslu a koncové spotřeby. V nabídce veletrhu nechybějí ani hutní výrobky a polotovary, stroje a zařízení pro zpracování korozivzdorných ocelí nebo oborový výzkum a služby.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/stainless.