Veletrhu IDET 2023 se účastní rekordní počet firem

idet

Na brněnském výstavišti se od 24. do 26. května 2023 uskuteční 17. ročník mezinárodního veletrhu IDET, který si letos připomíná 30 let od svého prvního ročníku. Jedná se o významnou platformu pro prezentaci českého obranného průmyslu a za dobu své existence si veletrh vybudoval prestižní pozici v prostoru NATO. Současně se konají i veletrhy PYROS a ISET, které se zaměřují na prezentaci požární a bezpečnostní techniky a služeb.

idet

Veletrhu IDET se letos účastní rekordní počet vystavovatelů. Přihlášeny jsou firmy jako Agados, Aselsan, BAE SYSTEMS, CROY, CZECHOSLOVAK GROUP, Česká zbrojovka, Diehl Defence, e.sigma, Elbit Systems, EVPÚ Defence, IAI – Israel Aerospace Industries, KMW, Lockheed Martin, L.P.P. holding, Nexter Systems, OMNIPOL, PRAGA-Export, Saab Technologies, SKUPINA, STV GROUP nebo SVOS. Chybět nebudou ani státní podniky LOM PRAHA, Vojenský technický ústav, Vojenský výzkumný ústav a VOP CZ. Veletrh nabídne silnou účast německých firem a vrací se řada vystavovatelů z Turecka. Dále se bude prezentovat i Ministerstvo obrany Slovenské republiky.

Seznam vystavovatelů

Expozice Ministerstva obrany a Armády ČR nabídne řadu zajímavých exponátů
Ministerstvo obrany a Armáda ČR se tento rok představuje na veletrhu IDET s expozicí, která je tematicky zaměřena na 30 let od založení armády. Cílem tématu je ukázat posun v rámci modernizace AČR, který proběhl za posledních 30 let. Návštěvníci budou mít možnost vidět rozdíl mezi starší a novou technikou i vybavením, což jim umožní získat lepší představu o tom, jak se armáda za posledních 30 let změnila. Mezi vystavenými exponáty budou například protichemické vozidlo BRDM-2, které bylo používáno během války v Zálivu, a jeho moderní nástupce IVECO LOV CBRN. Zájemci uvidí také protiletadlové komplety STRELA S2-M a moderní RBS-70NG, velitelsko-štábní vozidlo R-5M Bečva na podvozku BVP-1 a oproti němu kolové obrněné vozidlo velitelsko-štábní TITUS. Na venkovní expozici se představí jeden z nejnovějších a nejvíce sledovaných přírůstků v rámci armádní techniky, a to hlavní bojový tank Leopard 2A4, který zde bude umístěn hned vedle tanku T-72 M1. Z nových akvizic budou na venkovní ploše k vidění také mobilní rušič STARKOM na podvozku Tatra či 3D radiolokátor MADR. Technologický pokrok bude ukázán také na expozici ručních zbraní, kde budou vedle sebe vystaveny nejnovější modely útočných pušek BREN II, včetně příslušenství, a původní československá SA vz. 58. Součástí vnitřní expozice budou také vitríny ukazující vývoj uniforem a výstrojních doplňků české armády za posledních 30 let.

lom praha

Security Innovation Zone i Zlatý IDET
Ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky se po úspěšné premiéře vrátí projekt Security Innovation Zone, který nabídne možnost seznámit se s nabídkou inovativních start-upů v oblasti obrany a bezpečnosti. Chybět nebude ani ocenění Zlatý IDET pro nejlepší exponáty veletrhu.

Terénní polygon a odborný doprovodný program
Lákadlem bezpečnostních veletrhů je venkovní IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky. Kromě polygonu je připravován i další doprovodný program. Po celou dobu konání veletrhu se budou odehrávat dvě významné konference – International Conference on Military Technology a International Conference Defence & Strategy.

idet

Prezentace všech složek IZS
Společně s veletrhem IDET se konají také Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o jedinečnou příležitost pro prezentaci všech složek integrovaného záchranného systému. V pavilonu F se budou prezentovat Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Celní správa ČR, Správa státních hmotných rezerv ČR, Vězeňská služba ČR i Městská policie Brno.

pyros 2021

Otevírací doba a vstupné
Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS a ISET jsou ve dnech 24. a 25. května otevřeny od 9 do 17 hodin. První dva dny veletrhů je vstup umožněn pouze pro osoby starší 16 let. V pátek 26. května je otevřeno od 9 do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k zakoupení online.

idet

Veletrhy PYROS a ISET trvají až do soboty 27. května, kdy bude připraven program pro širokou veřejnost v podobě Dne bezpečnosti. V tento den bude otevřena i expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR a pokračovat budou také ukázky techniky a zásahů v IDET Areně.

Fotogalerie nejzajímavějších expozic českých firem na veletrhu IDET 2021

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.