Veletrhy IDET, PYROS, ISET 2021 se přesouvají do října

IDET 2017

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET se v letošním roce uskuteční v mimořádném termínu 20.–22. října 2021. O přesunu z červnového termínu rozhodlo vedení společnosti Veletrhy Brno po dohodě s Ministerstvem obrany ČR a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Důvodem je přetrvávající nejistota vývoje pandemie covid-19 v prvním pololetí tohoto roku. Nový termín nekoliduje s žádnou oborovou akcí v tuzemsku nebo zahraničí.

IDET 2019

Společně s veletrhem IDET se do stejného termínu přesouvají také Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. V dalších letech se bezpečnostní veletrhy termínově opět vrátí do období květen–červen v lichých letech v koordinaci s obdobnými veletrhy v zahraničí.

IDET2019

„Z hlediska vývoje epidemické situace a omezení cestování jsme s přihlédnutím k významu a mezinárodnosti akce červnový termín vyhodnotili za stále ještě relativně rizikový. Věřím, že se jedná o poslední termínovou změnu. Předpokládáme, že ve druhé polovině roku 2021 bude situace již natolik normální, že bude možno konat plnohodnotný veletrh v tradičním rozsahu a bez výrazných omezujících opatření, včetně standardní mezinárodní účasti vystavovatelů a zahraničních delegací, které připravujeme ve spolupráci s ministerstvem obrany a ministerstvem zahraničí,“ uvádí generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

idet

„Pro změnu termínu jsme se rozhodli již nyní, abychom umožnili vystavovatelům lépe a jistěji plánovat svoji účast Těší nás dosavadní vysoký zájem o účast na veletrhu. IDET umožňuje propojení českého a zahraničního obranného průmyslu a je tedy ideálním místem pro rozvoj obchodních vztahů a navázání průmyslové spolupráce,“ doplňuje Michalis Busios, ředitel veletrhů IDET, PYROS, ISET.

iset

IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou zahraniční účastí vystavovatelů i odborných návštěvníků. Jedná se o důležitou platformu pro rozvoj mezinárodní spolupráce. Veletrhu se tradičně účastní zástupci NATO a European Defence Agency i členové oficiálních zahraničních delegací. IDET je klíčovou prezentací českého obranného a bezpečnostního průmyslu v gesci vlády a zainteresovaných institucí České republiky.

idet

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.