Velký úspěch veletrhu Stainless 2017

Stainless 2017

Brněnský veletrh korozivzdorných ocelí Stainless je unikátním příkladem úspěšného veletrhu, který kdysi začínal jako téměř lokální akce.

První ročníky původně ostravského veletrhu se konaly na výstavišti Černá louka v Ostravě. Od roku 2009 se přesunul na výstaviště BVV a náš strojírenský portál Zakazka.cz byl od té doby mediálním partnerem. Jelikož jsme každý rok pořizovali dvoudílné fotoreportáže, můžete se podívat, jak se Stainless vyvíjel. Letos je to popáté, co se Stainless představil na výstavišti BVV a podeváté, co otevřel svoje brány od počátku své existence.

Je to specifická akce pro klientelu se sofistikovaným výrobním programem a vystavovatele speciálních materiálů. Přesto je to akce, která svým celoevropským významem může konkurovat i mnohem větším veletrhům. Tomu odpovídají i expozice, které primárně slouží spíše ke komunikaci mezi návštěvníky a vystavovateli než k prezentaci produktů, jak jsme zvyklí například na strojírenském veletrhu. To ale neznamená, že chybí designově atraktivní stánky a také se můžeme setkat s prezentacemi zajímavých nerezových částí, ukázek materiálů a tak podobně.

Stainless 2017

Letošní Stainless byl jiný
Díky tomu, že jsme se aktivně účastnili všech ročníků, pořádaných v Brně, můžeme dobře srovnávat. Rok 2017 se v historii Stainlessu zřejmě zapíše buď jako zlomový nebo alespoň jako výjimečně úspěšný. Takovou skvělou atmosféru, jaká na veletrhu panovala letos, si opravdu nepamatujeme a pozitivní změny si všimli organizátoři i vystavovatelé, kteří byli příjemně překvapeni počty návštěvníků. Ale nejen to, na veletrhu bylo neobyčejně živo. Angličtina zde zněla výrazně více než čeština a bylo zřejmé, že se sem sjeli klienti z mnoha zemí Evropy a pravděpodobně i mimo ni.

I velké nadnárodní firmy obchodující s nerezem nebo vyrábějící nerezové materiály do Brna pozvaly svoje zákazníky a využily prostředí veletrhu k obchodním jednáním. Srdečná vítání nově příchozích byla vidět doslova na každém rohu. Všude plno úsměvů a pohody, jaká na jiných veletrzích tolik chybí nebo je jen sporadická. Na stáncích to skutečně žilo, a to od prvních minut po oficiálním otevření veletrhu. Mnoho firem nám posléze potvrdilo, že využilo veletrh Stainless 2017 i k prvním osobním setkáním s “internetovými zákazníky”.

Fotogalerie ukazuje, že Stainless se stal respektovaným veletrhem, na kterém si firmy dávají záležet i po stránce designu svých expozic. I firmy, které v předchozích letech vystavovali v jednoduchých, standardizovaných stáncích si letos nechaly postavit prestižní expozice s vysokou úrovní provedení a celkové elegance. Velkých expozic bylo znatelně více než v roce 2015 a dříve…

Ale zajímavé byly i menší expozice. Přibyli noví vystavovatelé, kteří si přijeli Stainless nejprve vyzkoušet. Firmy z Německa, Indie, Italie a dalších zemí…

Až 80% vystavujících firem bylo ze zahraničí…

Walzwerke Einsal

To pochopitelně zvyšuje nároky nejen na organizaci veletrhu, ale také na zajištění doplňkových služeb. Organizátoři veletrhu ovšem patří v tomto ohledu mezi nejzkušenější v Evropě, takže celková úroveň i v této oblasti si zaslouží nejvyšší hodnocení. Například pro občerstvení hostů i vystavovatelů byla v pavilonu V zajištěna péče v podobě dvou restaurací, speciální zóny pro vystavovatele i odpočinkového koutu pro návštěvníky a jako velmi příjemný bonus i kávový koutek Coffee-bike…

Coffee-bike

Tady si můžete prohlédnout video, pořízené BVV…

To samozřejmě není z veletrhu Stainless ani zdaleka vše. V dalších reportážích se podíváme ne některé stánky podrobněji.