VGP pronajímá 49 000 m2 ve VGP Park Olomouc společnosti HELLA group, výrobce osvětlovací techniky pro automobilový průmysl na Moravě

VGP, evropský developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí, podepsal dvě nájemní smlouvy se společností HELLA AUTOTECHNIK NOVA. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice, specializuje se na vývoj a výrobu osvětlovací techniky a elektroniky pro tak prestižní značky jako Volkswagen, Audi a BMW. HELLA si ve VGP Park Olomouc pronajala celkem více než 49 000 m 2 skladových prostor: 10 000 m 2 je k dispozici od listopadu 2021 v již dokončené hale „I“ a dalších 39 000 m 2bude k dispozici v nové hale „F“, která si klade za cíl získat minimálně hodnocení Very Good v rámci zelené certifikace BREEAM s důrazem na energetickou účinnost a udržitelnost a která je ve výstavbě. Ten bude předán nájemci k užívání ve čtvrtém čtvrtletí 2022.

vgp hella

HELLA AUTOTECHNIK NOVA působí v České republice již od roku 1992 jako dceřiná společnost německé skupiny HELLA, světového lídra s více než 120letou tradicí. Společnost zde zaměstnává více než 3000 lidí a specializuje se na výrobu a vývoj světlometů a zadních světel a osvětlovacích technologií pro vozy největších světových automobilek. Kromě sídla v Mohelnici působí HELLA také v nedalekých Lošticích, kde sídlí část jejího IT oddělení, a ve Vědeckotechnickém parku v Ostravě, kam se postupně rozrůstalo technické centrum společnosti. rozvinutý.

VGP Park Olomouc se nachází v těsné blízkosti města Olomouce, u exitu 37 rychlostní silnice R46, s výborným spojením do Brna, Ostravy, Hradce Králové a okolních zemí. Svou polohou ve středu Moravy jej řadí spolu s Přerovem a Prostějovem do tzv. průmyslového trojúhelníku. Areál VGP se rozkládá na téměř 48 hektarech a nabízí 213 800 m 2 pronajímatelné plochy vhodné pro logistiku nebo lehkou výrobu.

Zdroj zprávy: VGP
vgp