Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se zúčastní Světového ekonomického fóra v Davosu

davos

Tento týden se ve švýcarském Davosu uskuteční Světové ekonomické fórum. Českou republiku na něm bude ve čtvrtek 23. ledna 2020 – v zastoupení premiéra – reprezentovat místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Diskusí nejen o ekonomických, ale také o technologických, ekologických a geopolitických otázkách se již tradičně zúčastní nejvýznamnější podnikatelé, intelektuálové, politici a novináři z celého světa.

Na Světovém ekonomickém fóru 2020 jsou očekáváni například americký prezident Donald Trump, německá kancléřka Angela Merkelová, britský následník trůnu princ Charles nebo prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová. Vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu ČR Karla Havlíčka v Davosu kromě vystoupení na prestižní akci čeká nabitý program bilaterálních jednání na politické i technologické úrovni.

„K tématům Světového ekonomického fóra 2020, jako jsou čtvrtá průmyslová revoluce, předvídání výzev pro globální ekonomickou stabilitu nebo dopady klimatických a environmentálních výzev na strukturu hospodářství má určitě Česká republika nejen co říct, ale chceme být rovněž velmi slyšet,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Naše země je ve výborné ekonomické kondici, vytvořili jsme nový formát řízení vědy a provazujeme výzkum, vývoj a inovace s průmyslem, energetikou, zemědělstvím nebo například zdravotnictvím. Jsme ve fázi, kdy formulujeme parametry nové hospodářské vize, založené na inovacích a získáváme si tím ve světě čím dál větší respekt. Máme velkou šanci zařadit se do roku 2030 mezi nejpokrokovější země světa. Do Davosu tak jedeme domluvit spolupráci, otevřít dveře českému byznysu, načerpat inspiraci a také říct, že je třeba s naší zemí v srdci Evropy jako s Country For The Future počítat.“

Mimo řady dvoustranných jednání s evropskými protějšky se Karel Havlíček setká například s texaským guvernérem Gregem Abottem či prezidentem GE Global Government William “Mo” Cowanem. Vicepremiér také přijal pozvání do diskusí v rámci prestižních neformálních setkání světových ekonomických lídrů u kulatých stolů, tzv. IGWEL. A protože ČR bude opět hrát významnou roli na EXPO 2020 v Dubaji, měl by se vicepremiér Havlíček setkat i s korunním princem Dubaje H. H. Sheikh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR