Vítkovice Cylinders se dohodly s odbory, že si lidé vydělají až o 12 procent více

Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding, která je největším v Evropě sídlícím výrobcem bezešvých ocelových láhví a vysokotlakých nádob, letos významně zvedají mzdy. Vedení společnosti se dohodlo s odbory, že výdělky narostou až o 12 procent.

cylinders

 

„Garantujeme šestiprocentní růst tarifních mezd v dělnických profesích. K tomu si lidé mohou vydělat ještě více díky novému motivačnímu systému. V součtu by se tak měli zejména produktivní dělníci ve výrobě dostat na 12procentní navýšení platů,“ vysvětlil personální ředitel Vítkovice Cylinders Tomáš Hladký.

Společnost zaměstnává přes 400 lidí. V exponovaných čtyřsměnných, resp. nepřetržitých provozech zaměstnanci vydělávají přes 40 tisíc korun. Díky nové kolektivní smlouvě, která byla podepsána v úterý, by se měli přiblížit k 50 tisícům korun měsíčně.

cylinders

 

Podle předsedy odborové organizace Milana Rossmanna to není nereálné: „Jsme především rádi, že se platy zvedají o šest procent plošně. I na zmiňovaných 12 procent je možné dosáhnout. Nad rámec zákoníku práce vzrostly i příplatky za noční a víkendové směny a za přesčasy. Pokud bude situace na trhu dobrá, lidé si mají šanci vydělat.“

Jak vedení Vítkovic Cylinders tak odbory se shodují, že hlavním motivem, proč firma zvedá mzdy, je snaha alespoň částečně eliminovat vliv inflace na výdělky. „Současně ale chceme, aby se zvyšovala produktivita práce, proto jsme nedali všechno do tarifních mezd,” konstatoval generální ředitel Vítkovice Cylinders Robert Wiśniewski. Firma chce navíc podpořit růst výroby nejmodernějších produktů.

„Jde nám i o to, abychom extrémně posílili motivaci v provozech, které dělají láhve a nádoby pro vodíkové technologie,“ uvedl generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Podle něj je nyní silně vytížený i provoz výroby mlecích koulí. Ty jsou důležité pro přípravu a zpracování stavebních směsí a hmot. Kvůli válce na Ukrajině se jich ale nedostává a Vítkovice Cylinders jsou jedinou firmou, která výpadky ukrajinských producentů může vykrývat přímo v Evropě.

Nová kolektivní smlouva společnosti Vítkovice Cylinders bude platit tři roky. Každoročně může být dále upravována formou dodatků ke mzdové oblasti.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders