Vítkovice koupily první vodíkový Hyundai prodaný v ČR

Hyundai nexo h2 Vítkovice

Společnost Vítkovice, která v roce 2022 postavila první vodíkovou plničku v ČR dostupnou veřejnosti, dnes koupila první vodíkový Hyundai Nexo prodaný v České republice.

Hyundai nexo h2 Vítkovice

 

„Pro nás je to naše první vodíkové vozidlo a povedlo se, že jsme to právě my, kdo tento Hyundai koupil jako první na českém trhu,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva VÍTKOVICE a. s. Rodan Broskevič.

Hyundai nexo h2 Vítkovice

Vůz získal i vtipnou registrační značku 1H2 NEXO1. Vítkovicím bude vodíkový Hyundai sloužit hned dvojím způsobem. Jednak bude jako firemní vozidlo přirozeně propagovat vodíkové technologie, jednak bude sloužit ke vzdělávání ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích. Tam donedávna stejnou roli plnila Toyota Mirai, kterou s pořadovým číslem jedna v ČR koupila v roce 2021 skupina Cylinders Holding.

Hyundai nexo h2 Vítkovice

Hyundai, jehož jedinou emisí do okolí je čistá voda, už se dnes ihned nastěhoval do expozice dolnovítkovického science centra, kde si jej budou moci prohlédnout návštěvníci až do konce července.

Hyundai nexo h2 Vítkovice

Vítkovice propagují vizi vodíkové čtvrti, kterou chtějí vybudovat společně s Cylinders Holding a dalšími firmami, jako jsou například právě automobilky přicházející na trh s vodíkovými modely. Hydrogen District má zhruba během dvou desetiletí vyrůst na více než 100 hektarech rekultivované haldy v Ostravě – Hrabůvce. Kromě technologických firem, výzkumných zázemí a alternativních energetických zdrojů pojme i bydlení, komerční zóny a volnočasová sportoviště.

H2 District Vítkovice

Zatímco H2 District je hudbou budoucnosti, plnění vodíkových vozů, vzdělávání ve vodíkových technologiích a rozvoj různých odborných platforem pro vědu, výzkum a inovace v dané oblasti už nejen v Ostravě standardně funguje.

vodík cylinders

Zdroj zprávy: Vítkovice, a.s.