Vítkovická průmyslovka dostala na Valentýna 1 milion korun od sponzora

Vítkovice logo

Velkorysý dar v podobě milionu korun dostala na Valentýna Vítkovická střední průmyslová škola, která už desítky let v Ostravě vychovává mladé techniky.„Termín předání je náhoda, ale proč ne. Mám rád Ostravu a rád podporuji technické talenty, takže se to k Valentýnu docela hodí,” komentoval statutární ředitel a předseda správní rady JTH Holding, a.s. Jaroslav Třešňák, jehož investorská a developerská skupina školu obdarovala.

Skupina JTH se přes 25 let zaměřuje na investice do nemovitostí k bydlení i pro podnikatelské aktivity. V Ostravě hodlá budovat rezidenční bydlení, pro které už také nakoupila na území města pozemky. Podporou Vítkovické střední průmyslové školy (VSPŠ) tak JTH myslí i na své budoucí zaměstnance. Technicky vzdělaní lidé navíc musí mít v kraji nejen práci, ale i bydlení. Projekt spolupráce s VSPŠ tak má pro JTH podle J. Třešnáka i širší význam. Je to proto již podruhé, co skupina střední školu finančně podpořila.

„Vychováváme schopné lidi nejen pro strojírenství, ale i pro hutní, letecký, automobilový, petrochemický nebo vodárenský průmysl. Škola tak musí držet tempo s vývojem v mnoha oborech. K tomu jsou nutní kvalitní vyučující i vybavení. Za dar jsme tak velmi vděční,” uvedl ředitel VSPŠ Josef Lukosz.

VSPŠ je firemní školou. O její ustavení do současné podoby se v roce 2008 zasloužila vítkovická strojírenská skupina, která stála u zrodu technického školství v Ostravě už v roce 1883 a v roce 1912 postavila i první učňovský domov pro 125 učňů.

Současná VSPŠ vznikla spojením původně krajského učiliště s privátním gymnáziem. Jejími zřizovateli jsou Vítkovice, a.s. a AHOL – Střední odborná škola, s.r.o. VSPŠ má zhruba 800 studentů. Do prvních ročníků v tomto školním roce nastoupilo přes 200 žáků. Největší počet z nich chce absolvovat obory mechanik – seřizovač, letecký mechanik a obráběč kovů.

Doplňující informace:
Skupina JTH zaměstnává zhruba 350 lidí a zaměřuje se na výstavbu a rekonstrukci, správu a údržbu nemovitostí. Je také významným pronajímatelem a správcem nemovitostí administrativního, průmyslového i bytového charakteru. Disponuje projekty zejména na území České republiky, Slovenska a Chorvatska. V oblasti developmentu patří mezi aktuálně dokončené projekty stylové bydlení Rezidence Moser v Karlových Varech a bytový dům Husova v Jičíně. Ve výstavbě je hotelový resort Costabella v Chorvatsku a byty Na Šibeníku v Olomouci.

Zdroj zprávy zde.