Vladimír Štěpán novým ředitelem závodu Siemens elektromotory Mohelnice

siemens

Mohelnický závod na výrobu elektromotorů má nového ředitele, od 1. října 2020 jej povede Vladimír Štěpán. V následujícím období se bude zaměřovat především na zvyšování produktivity závodu, digitalizaci a automatizaci procesů a dodávky zákaznicky konfigurovatelných motorů.

siemens vladimir stepan

Vladimír Štěpán ve společnosti Siemens pracuje od roku 2000, zkušenosti získal v řadě odborných i manažerských pozic. V letech 2005–2007 byl ředitelem divize Power Generation, pozici ředitele prodeje Siemens Industrial Turbomachinery zastával v letech 2007–2009. Od roku 2009 do roku 2018 byl ředitelem výrobního závodu Siemens Industrial Turbonachinery Brno (výroba parních turbín), v letech 2018–2019 vykonával funkci ředitele globální jednotky pro projektové řízení v oblasti průmyslových turbín v rámci Siemens AG. V roce 2019 byl Vladimír Štěpán ředitelem společnosti Litostroj, kde odpovídal za aktivity firmy v České republice, ve Slovinsku, v Turecku a v Kanadě.

Pavel Pěnička, který závod řídil posledních 15 let, bude nově zastávat pozici ředitele prodeje nízkonapěťových motorů v České republice a povede alokované pracoviště evropské centrály nízkonapěťových elektromotorů v Praze.

Vladimír Štěpán vystudoval strojní inženýrství na VUT v Brně, titul MBA získal na Pfeiffer University. Mezi jeho záliby patří triatlon, vytrvalostní běh, golf, cestování a fotografování.

Siemens Česká republika
siemensSiemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.