Volkswagen zahajuje sériovou výrobu modelu ID.4 s 1700 roboty KUKA

kuka

Volkswagen zahájil výrobu svého druhého plně elektrického vozidla ID.4. Do karosárny a montáže je zapojeno více než 1700 robotů KUKA.Jen v Zwickau se má v roce 2021 na základě modulární elektrifikační sady (MEB) vyrobit až 300 000 elektrických vozidel značek Volkswagen, Audi a Seat.

Společnost KUKA již více než dva roky spolupracuje s automobilovou skupinou Volkswagen v závodě Zwickau na plně elektrických modelech ID.3, ID.4 a dalších modelech. Nedávno bylo oznámeno, že ID.4 nyní jde do sériové výroby. To znamená více práce pro více než 1700 robotů KUKA ve Zwickau, někteří z nich na lineárních pojezdových osách typu KL 4000.

Volkswagen

Roboty KUKA také podporují výrobu baterií Volkswagen
Roboty KUKA se ve Zwickau používají při stavbě a montáži karoserií. V závodě jsou především KR QUANTEC a KR FORTEC , ale jsou tam také LBR iiwa . Roboti KUKA mají také svůj podíl na škálovatelném bateriovém systému vozidel MEB s dojezdy přes 500 kilometrů, které se vyrábějí v závodě Braunschweig. “Jsme rádi, že můžeme být součástí první továrny na elektromobily v Německu.” Spolu s Volkswagenem pracujeme na rozvoji elektromobility a budoucnosti automobilového průmyslu, “ říká Peter Mohnen, generální ředitel společnosti KUKA AG.

Čistě plně elektrická výroba ve Zwickau od července 2020
Do poloviny tohoto roku se ve Zwickau vyráběl také Volkswagen Golf Variant se spalovacím motorem. Ale tím to končí, od nynějška budou z výrobní linky sjíždět pouze elektrická vozidla. Závod bude kompletně převeden na elektromobilitu do konce roku s investicemi kolem 1,2 miliardy eur . V roce 2021, prvním plně elektrickém roce výroby, se má ve Zwickau na základě MEB vyrobit přibližně 300 000 elektromobilů a od roku 2022 až 330 000 kusů ročně. Výroba modelu ID.3, který je již zákazníkům k dispozici, a výroba nového modelu ID.4 se nezastaví ve Zwickau: Závod je zaměřen na celkem šest různých elektrických modelů značek Volkswagen, Audi a Seat.

“Jsme rádi, že jsme součástí první továrny na elektrické automobily v Německu. Společně s Volkswagenem pracujeme na podpoře elektrické mobility a budoucnosti automobilového průmyslu.” Peter Mohnen, generální ředitel společnosti KUKA AG

Zdroj zprávy: KUKA