VŠB-TUO, CEET, Výzkumné energetické centrum navštívili energetici z významných firem napříč republikou

všb greenlight

VŠB-TUO, CEET, Výzkumné energetické centrum (VEC) navštívila v pátek 22. října vzácná návštěva – účastníci workshopu Strategie cesty k uhlíkové neutralitě, kterou pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora/AHK Services, s.r.o.

Tématem workshopu byla především uhlíková neutralita a další směřování Evropy v rámci tzv. Green Deal. Akce byla organizována v rámci projektu EUREM, na programu bylo například představení zkušebny spalovacích zařízení v režii Ing. Jiřího Horáka, Ph.D. a exkurze s odborným výkladem.

kampus VŠB

„Management VECu představil účastníkům workshopu komplexní průřez všemi činnostmi VECu. Provozní měření v energetice a zplyňovací zařízení představil zástupce ředitele Ing. Karel Borovec, Ph.D., elektromobilitu a inovace v oblasti vodíkových technologií přiblížil ředitel centra doc. Dr. Ing. Tadeáš Ochodek a s činnostmi v oblasti poskytování energetických služeb seznámil účastníky workshopu zástupce ředitele Zdeněk Neufinger, MBA.“ říká Kateřina Navrkalová z Výzkumného energetického centra.

Součástí exkurze byla také SMOKEMANova show, která se zaměřuje na čistotu ovzduší.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb