Všestranný a kompaktní vozík pro užitečné zatížení do 1 tuny

linde

Nový elektrický vozík Linde E10: velmi univerzální, může přepravovat zboží o hmotnosti až 1 tuny a může vjet i do nákladního výtahu. Linde Material Handling touto novou nabídkou rozšiřuje své portfolio průmyslových manipulačních vozíků o flexibilní stroj vybavený řadou komfortních a bezpečnostních prvků.

linde E10

„Téměř v každém průmyslovém odvětví existují činnosti, které vyžadují obzvláště úzký, krátký a zároveň velmi lehký manipulační vozík, který může vjet i do nákladního výtahu,“ vysvětluje Vladislav Záveský, Product Manager z Linde Material Handling.

linde e10

„Vyšli jsme proto potřebám našich zákazníků vstříc a připravili nový vozík Linde E10 s kapacitou nosnosti až do 1 tuny, který je všestranným pomocníkem pro každodenní logistiku. Vozík Linde E10 je k dispozici s klasickou olověnou nebo lithium-iontovou baterií, je jen o málo širší než standardní europaleta a může pracovat i v úzkých uličkách. Díky poloměru otáčení pouhých 1 317 mm dokáže manévrovat i ve velmi stísněných prostorech,“ doplňuje základní informace o novince Vladislav Záveský z Linde Material Handling.

linde e10

Navržen pro rozmanité potřeby zákazníků
Vozík E10 je přednostně navržen pro převoz nákladů na krátkou vzdálenost. Nemá proto sedačku pro řidiče, který tak na vozíku pouze stojí. Pro jeho pohodlí je však instalováno polstrované opěradlo. Řidič může do vozíku nastoupit z obou stran, aniž by musel příliš zvedat nohy. Součástí standardní výbavy je systém automatického snížení rychlosti v zatáčkách a v oblasti nad volnou výškou zdvihu sloupu. Bezpečnostní spínač „mrtvého muže“ je integrovaný do podlahové rohože plošiny řidiče. Zajišťuje, že se vozík rozjede pouze tehdy, když řidič stojí v obrysu podvozku.

Ergonomie, bezpečnost a komfort jízdy spolu úzce souvisí
I přesto, že uspořádání prostoru řidiče je ryze funkční, nedochází ke snížení komfortu pro obsluhu. Optimálně uspořádané ovládací prvky a úzké profily ochranného rámu a zdvihového sloupu zajišťují maximální volnost pohybu a vynikající výhled na náklad a okolí. Pro dokonalé pohodlí řidiče je navíc plošina odtlumená od vibrací a rázů. Pro případy, kdy je při manipulaci s nákladem nutné časté couvání, může být vozík vybaven dvojitou sadou ovládacích pák a rukojetí, vpředu a vzadu. Pravá paže řidiče se navíc může opírat o širokou loketní opěrku. Volitelné vybavení vozíku E10 zahrnuje mimo jiné stříšku z pancéřového skla, která zajišťuje nerušený výhled nahoru a ochranu i před drobnými padajícími předměty. Bezpečnostní světla Linde BlueSpot a Linde TruckSpot varují chodce před blížícím se vozíkem pomocí signálních bodů promítaných na zem.

Zdroj zprávy: Linde Material Handling
linde