Výkonné, automatizované a udržitelné: TRUMPF uvádí na trh nový ohraňovací lis stroj pro XXL díly

TruBend 8000

Společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, využívá veletrh INTECH jako příležitost k prezentaci nejnovější generace své řady TruBend 8000. Díky otevřené výšce 880 milimetrů a zdvihu 700 milimetrů nabízí ohýbačka TruBend 8000 mimořádně efektivní způsob ohýbání velmi velkých dílů a umožňuje pracovníkům snadno ohýbat a odebírat obrobky, které vyžadují velkou výšku boxu. Nabízí také řadu volitelných doplňků určených k usnadnění ohýbání těžkých dílů. Patří mezi ně pomůcka pro ohýbání, která obsluze usnadňuje život automatickým nastavením polohy obrobku pro ohýbání. Tuto řadu strojů lze také vybavit speciálním upínačem nástrojů pro díly XXL.

TruBend 8400

Foto: TRUMPF

“Nová řada TruBend 8000 je dokonalým doplňkem našeho portfolia ohýbacích řešení. Ať už se jedná o jakoukoli aplikaci ohýbání, společnosti se mohou spolehnout, že TRUMPF disponuje potřebnou technologií – od základních strojů až po plně automatizovaná řešení pro nadrozměrné formáty,” říká produktová manažerka Deborah Lidauer.

Nejlepší způsob ohýbání vysokopevnostních ocelí
První z této nové generace strojů s lisovací silou 400 metrických tun je efektivním výkonným zařízením, kterému nedělá potíže zpracovávat krátké a silné kusy plechu. Ale díky své velkorysé délce ohýbání 4,40 metru si poradí i s delšími a tenčími díly. Stroj je vhodný i pro ohýbání vysokopevnostních materiálů, jako jsou technické oceli Hardox nebo Weldox. Další možností, kterou TruBend 8000 nabízí, je staniční ohýbání. Přesouváním obrobků z jedné stanice na druhou, z nichž každá je vybavena jinými horními a dolními nástroji, mohou pracovníci řešit celou řadu dílů a ohýbacích operací, aniž by museli pro každou operaci měnit nastavení stroje. Díky tomu je TruBend 8000 vhodný zejména pro firmy, které ohýbají velké díly v malých sériích, včetně výrobců v odvětví výroby vozidel, strojírenství a stavebních služeb. Tento model je také skvělou volbou pro univerzální práce v dílnách.

TruBend 8400

Foto: TRUMPF

Automatizace a udržitelnost
Díky mnoha automatizačním funkcím je TruBend 8000 vhodným kandidátem pro použití v inteligentní továrně. Nejpokročilejší verze obsahuje funkce pro plně automatizovaný provoz, které poskytuje partner společnosti TRUMPF, firma Starmatik. Patří mezi ně šestiosý průmyslový robot, který zvládá nakládku a vykládku. Použití robota navíc umožňuje integrovat do automatizačního systému navazující kroky zpracování, jako je tváření, spojování a svařování. TruBend Series 8000 je také dodáván s osvědčeným softwarem Boost a TecZone Bend společnosti TRUMPF pro offline programování ohýbání. Obsluha stroje jednoduše nahraje 2D nebo 3D model svého dílu do programu. Software pak nezávisle vytvoří 3D simulaci včetně sledování kolizí, kterou pak může obsluha převzít pro proces ohýbání, a to buď celou, nebo s drobnými ručními změnami. Stroje TruBend 8000 jsou také navrženy tak, aby usnadňovaly trend k větší udržitelnosti výroby. Uživatelé se mohou rozhodnout vybavit svůj stroj pohonem na vyžádání, který automaticky přizpůsobuje rychlost otáčení motoru pohybu lisovacího paprsku. Kromě omezení hlučnosti může tato funkce také snížit spotřebu energie až o 26 %.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo