Výkonný 5osý silový svěrák s nastavitelným středem od firmy SCHUNK

SCHUNK

V reakci na rostoucí poptávku firma SCHUNK rozšířila svůj sortiment silových 5osých svěráků, které jsou nyní vybaveny nastavitelným středem: bezúdržbový svěrák SCHUNK KONTEC KSX-C je nyní k dispozici ve čtyřech délkách základního tělesa (330 mm, 430 mm, 500 mm a 630 mm) a dvou výškách (174 mm a 125 mm).

Vysoce kvalitní 5osé svěráky mají dvě čelisti umožňující přesné posunování podle laserového měřítka. Upínací síly lze nastavovat bez použití nářadí v rozmezí sil 4 kN až 40 kN měřených přímo na obrobku. Svěrák navíc poskytuje dostatečnou sílu pro bezpečné uchycení i v případech s minimálními upínacími povrchy. Díky 160° rychlému upínání jsou obrobky upnuty jedním otočením páky za méně než jednu vteřinu tak, že odolávají vibracím a mají vysokou opakovatelnou přesnost. Vzhledem k tomu, že upnutí je zajištěno pnutím, je zatížení v ohybu základnového tělesa minimalizováno. Systém vedení čelisti a uspořádání upínacího mechanismu dále zajišťují tuhé a rozměrově stabilní nastavení, a vytvářejí tak optimální podmínky pro přesné obrábění druhé strany.

KONTEC KSX-C

Obě čelisti plně zapouzdřené 5osého svěráku SCHUNK KONTEC-KSX-C jsou pohyblivé a proto lze střed individuálně nastavovat. Kromě toho je možné upínací sílu volně nastavit v rozmezí 4 kN až 40 kN. Svěrák je nyní dostupný ve čtyřech standardních délkách a dvou výškách.

Úplné zapouzdření
Vedení i nastavovací mechanismus 5osého svěráku jsou zcela zapouzdřeny a proto chráněny proti vniknutí třísek, nečistot a chladící kapaliny. Snadno čistitelná konstrukce svěráku zamezuje shromažďování třísek. KONTEC KSX-C je proto možné bez problémů integrovat do modulárního systému pro vysoce efektivní upnutí obrobků od firmy SCHUNK. Upínací čepy upínacího systému nulového bodu SCHUNK VERO-S lze použít k přímé montáži základního tělesa bez použití adaptérové desky. Ve spojení s upínacím systémem nulového bodu může být svěrák vyměněn na stole stroje během několik vteřin a s maximální opakovatelnou přesností. Může být vybaven standardními, hliníkovými nebo speciálními 5osými upínacími čelistmi, výkyvnými deskami nebo řadou dalších standardních čelistí z celosvětově největšího sortimentu standardních upínacích čelistí od firmy SCHUNK.

Zdroj zprávy: SCHUNK.
SCHUNK