Vynikající přesnost v kombinaci s velkým užitečným zatížením

Fanuc R-200iC

Nový R-2000iC/190S 6osý robot od společnosti FANUC s kloubovým ramenem je schopen bořit bariéry v přesných aplikacích, jako je přímé obrábění součástí. Ačkoli použití robotů pro aplikace, jako je frézování, není novinkou, většina současných řešení se zaměřuje na materiály obrobků, jako jsou plasty a pryskyřice. Nicméně s R-2000i C/190S mohou uživatelé frézovat náročnější materiály, včetně hliníku a dřeva, a to s vysokou úrovní přesnosti.

Fanuc R-200iC

 

„Zavedená rodina robotů R-2000 iC od společnosti FANUC má nyní vysoce přesný model,“ říká Ralf Völlinger, viceprezident a generální ředitel Robot Division Europe ve společnosti FANUC Europe. “ Navíc se svým užitečným zatížením 190 kg a dosahem 2040 mm, R-2000iC/190S dokáže plnit řadu náročných úkolů, které přesahují možnosti jiných přesných modelů.“

Dosažení přesnosti
Zvýšená přesnost nového robota je způsobena dvěma hlavními faktory: robotem kalibrovaným na absolutní přesnost a novou technologií, která je schopna poskytovat velmi dobrou přesnost i v přítomnosti sil souvisejících s procesem.

Technologie FANUC iRCalibration Signature je součástí standardní výbavy robota R-2000iC/190S. Společnost FANUC v podstatě kalibruje každý robot po výrobě pomocí extrémně přesného laserového sledovače. Tento proces kontroluje přesné proporce a rozměry každého jednotlivého robota, zohledňuje i ty nejmenší odchylky, které se vyskytují během výrobního procesu, a v konečném důsledku zvyšuje absolutní přesnost robota.

Tato vylepšená metoda kalibrace je dále podporována použitím dalších senzorů, které pomáhají robotu kompenzovat zkreslení způsobená procesem. Výsledkem je, že FANUC R-2000 i C/190S prokazuje vynikající přesnost lineárních a kruhových drah v produkčním prostředí.

Kromě těchto špičkových technologií robustní proporce dále pomáhají zvyšovat tuhost a snižují nepřesnosti na minimu, a to i v aplikacích zahrnujících vysoké rychlosti a úzké zatáčky. Tento pečlivě a odborně navržený design zajišťuje, že FANUC R-2000 i C/190S je ideální pro jakýkoli úkol vyžadující vysokou úroveň přesnosti.

Fanuc R-200iC

Extra třída
Mezi potenciální aplikace patří frézování prizmatických součástí, kde se sestava vřetena/řezného nástroje montuje na konec ramena robota. Některé stávající roboty jsou vhodné pro frézování materiálů, jako jsou plasty a pryskyřice, ale s R-2000 i C/190S jsou možné i lehké slitiny, jako je hliník. Obrábění dřeva je další aplikací, díky čemuž je robot dobrou volbou pro odvětví, která zahrnují architekturu a sochařství.

Úlohy vrtání a děrování v leteckém průmyslu představují další příklad spolu s dalšími přesnými aplikacemi, které možná zahrnují robota, který přebírá roli přípravku nebo přípravku.

Dalším klíčem k preciznosti FANUC R-2000 i C/190S je jeho tuhost, umocněná velmi tuhým vnějším tělem a již zmíněnými inovativními technikami. Frézování je velmi dynamický proces, a proto je důležité, aby tyto techniky pracovaly proti jakýmkoli odchylkám, ke kterým dochází při kontaktu řezného nástroje s obrobkem.

Pro frézovací aplikace, které nevyžadují ultra vysokou úroveň přesnosti obráběcího stroje, nabízí R-2000 i C/190S potenciál výrazně ušetřit kapitálové investice. Také použití robota pro obráběcí procesy je výrazně flexibilnější. Díky velkému dosahu v kombinaci se šesti osami pohybu mají uživatelé k dispozici poměrně levný stroj, který umožňuje vynikající přístup k obrobku z mnoha úhlů.

Rozhodnout se pro úspěch
Nový R-2000 i C/190S není jen vysoce výkonný, inteligentní robot s mimořádnou spolehlivostí, ale je k dispozici také se všemi obvyklými možnostmi FANUC zvyšujícími výkon, pokud jde o systémy řízení a vidění. Robot například podporuje nejnovější ovládání R-30 i B Plus kromě konvenčního i Pendant jako výukové zařízení.

Další možností je FANUC Force Sensor, který umožní R-2000 i C/190S detekovat sílu a krouticí moment působící na koncový efektor v šesti stupních volnosti. Tato schopnost umožňuje robotu provádět úkoly, které byly dříve možné pouze pomocí ručních metod.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC