Výsledky soutěže ZLATÝ AMPER 2023

zlatý amper

Soutěž ZLATÝ AMPER 2023 zná své vítěze. Odborná hodnotitelská komise v čele s Prof. Ing. Zdeňkem Peroutkou, Ph.D. udělila čtyři čestná uznání a čtyři ocenění ZLATÝ AMPER za nejpřínosnější exponát veletrhu AMPER.


zlatý amper

Ocenění ZLATÝ AMPER 2023 získalo velkokapacitní bateriové úložiště SAS, které představila společnost AERS ze skupiny Fenix.
Výrobek je původním českým řešením, které vzniklo ve spolupráci přihlašovatele společnosti AERS s tradičním českým výrobcem polovodičové techniky – plzeňskou Škodou Electric,” uvedli pořadatelé. Úložiště je pro svou vysokou kapacitu vhodné například pro průmyslové podniky, kterým umožní překlenout špičky ve spotřebě či vykrýt momenty krátkých výpadků elektřiny.

Společnost BD Sensors získala ocenění za nanosatelit BD Sat pro experimentální ověření senzorických systémů na oběžné dráze. V soukromém satelitu ověřuje funkčnost průmyslových snímačů tlaku, které BD Sensors vyrábí. Takto prověřené snímače pak mohou být použity ve vesmírných misích.

Třetím oceněným byla společnost Elektro-Haramia, která cenu ZLATÝ AMPER získala za svou trafostanici.
Jedná se o spolehlivé a osvědčené řešení pro bezpečný provoz distribučních sítí a současně se vyhýbá použití specifických izolačních plynů, čímž se eliminují rizika spojená s úniky nebo toxickými vedlejšími produkty.Výhodou je komplexní řešení s vysokou modularitou a dobou mírou přizpůsobitelnosti požadavkům zákazníka a zejména snadná instalace. Při výrobě je kladen vysoký důraz na šetrnost k životnímu prostředí,” uvedli pořadatelé k přednostem oceněného exponátu.

Firma IQRF Tech získala cenu veletrhu za bezdrátovou technologii IQRF.
IQRF přináší možnost dalším výrobcům integrovat mesh technologii do svých výrobků díky ověřené patentované licenci. Unikátní vlastností technologie IQRF jsou průmyslová spolehlivost, nízký průměrný odběr, interoperabilita a ultimátní bezpečnost.

Čestným uznáním odborná komise ocenila interkom od 2N TELEKOMUNIKACE a.s.
2N® IP Style je nadčasový IP interkom s elegantním 10 palcovým dotykovým displejem, kamerou s rozlišením 5MPx, podporou obousměrného videa a s několika variantami přístupu jako PIN, RFID, Qrkód. Využít lze také patentovanou technologii mobilního přístupu WaveKey.

ENIKA.CZ s.r.o. získala čestné uznání systém řízení venkovního osvětlení Posseidon City.
Jedná se o český systém určený pro řízení venkovního osvětlení pomocí sítě LoRa s protokolem LoRa WAN. Se svítidly komunikuje po sběrnici DALI nebo analogovými signály. K dispozici je software pro vizualizaci provozu, spotřeby a chyb se snadným nastavením časových plánů spínání a s možností doplnění o řízení pomocí astrorežimu, popř. snímače osvětlení. Výhodou je možnost integrace do systémů servisních a údržbářských firem.
Systém najde uplatnění pro řízení osvětlení ve městech a obcích, ale i v průmyslových nebo logistických areálech.

Čestné uznání získalo patentované prokognitivní a regenerační LED osvětlení napodobující přirozené sluneční světlo od společnosti Spectrasol, s.r.o.
Moderní, patentovaná, biologicky optimalizovaná svítidla věrně napodobující přirozené sluneční světlo v interiérech. Oproti běžným svítidlům působí na nevizuální systém oka a cirkadiánní rytmy organizmu. Po vzoru slunce mají kromě vyladěné intenzity, zabarvení a distribuce unikátně vyrovnané spektrální složení, především vyrovnanou azurovou cirkadiánní energii. Optimalizované spektrum působí pozitivně na kognitivní výkon při práci a studiu, subjektivní spokojenost, vizuální komfort a celkové zdraví a vitalitu.

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií bylo oceněno čestným uznáním za Kybernetickou arénu pro výzkum, testování a edukaci v oblasti kyberbezpečnosti (BUTCA), která je zajímavým projektem využitelným pro výzkum, testování a edukaci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Lze ji využít pro moderní způsob výuky jak v průmyslu, tak i na školách, a to nejen na vysokých, ale i středních. Nástroj umožňuje jednoduše realizovat různé scénáře (aktuálně jsou k dispozici hry, které vhodnou formou vyučují etický hacking, webovou bezpečnost, bezpečnost průmyslových protokolů, zneužití zranitelnosti BufferOverFlow).

Zdroj zprávy: Terinvest
Terinvest logo