FANUC: Vysoká rychlost os a nejlepší přesnost ve své třídě

Nový FANUC robot M-10iD/16S je nejkompaktnějším modelem řady M-10iD. Kombinuje nejlepší vlastnosti svých dvou předchůdců, M-10iA/10MS a M-10iA/12S.

M-10iD/16S se vyznačuje vysokou rychlostí os a nejlepší přesností ve své třídě. Tento vysoce všestranný robot, který byl vytvořen speciálně pro kompaktní pracovní prostory, může být také použit pro aplikace se stropní montáží. Vylepšená konstrukce dutého zápěstí podporuje užitečné zatížení až do 16 kg, což je významné zlepšení ve srovnání s předchůdci a nejlepší referencí ve své třídě.

M-10iD/16SM-10iD/16S má plně integrované sady hadic a vedení kabelů – kabely jsou vedeny skrz duté rameno, zápěstí a tělo robota. To umožňuje snadné a spolehlivé vedení kabelů senzorů nebo kamer, vzduchových trubek a jakýchkoli dalších zařízení, což eliminuje externí kabely rušící periferní zařízení. Následkem toho je minimalizováno integračního úsilí a optimalizaci životnosti kabelů, což ve finale vede ke snížení nákladů na vlastnictví.

Díky štíhlému profilu a malým nárokům na prostor v kombinaci s vysokou užitečnou zatížením je M-10iD/16S ideální volbou pro použití v kompaktních robotických buňkách, zejména pokud je vyžadováno složité obrábění nebo manipulace s těžkými obrobky. Pro velmi kompaktní aplikace obloukové svařování je k dispozici ekvivalentní model robota ARC Mate 100iD/16S.

Stejně jako všechny roboty FANUC podporuje M-10iD/16S různé inteligentní funkce, včetně vestavěného patentovaného systému FANUC iRVision. Kromě toho lze do tohoto robota přidat také širokou škálu softwarových možností, jakož i vyhrazené bezpečnostní funkce, například FANUC Dual Check Safety. Offline programovací nástroj ROBOGUIDE pomáhá vylepšovatt design buněk a technické procesy.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC je jedním z světových lídrů v oblasti automatizace továren, který vyrábí CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 pobočkami FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznického servisu.

Zdroj zprávy: FANUC