Vysoké užitečné zatížení a malá základna – vítězná kombinace od firmy FANUC

Scara SR-12iA

Díky velmi vysokému užitečnému zatížení a setrvačnosti zápěstí je robot SCARA SR-12iA efektivní a nákladově efektivní volbou pro nejrůznější průmyslová odvětví

FANUC přidává do své rostoucí řady robotů SCARA třetí variantu : SR-12iA . Největší SCARA společnosti dosud může nést užitečné zatížení až 12 kg. V kombinaci se setrvačností zápěstí 0,30 kgm2 a malou základnou otevírá tento model nové možnosti ve světě montáže a balení.

FANUC Scara SR-12iA
Kompaktní robot SR-12iA má špičkový výkon v oblasti užitečného zatížení, který přesahuje běžné užitečné zatížení 10 kg pro roboty v této třídě. Roboty schopné zvládnout stejně vysoké užitečné zatížení 12 kg obvykle přicházejí s velkou základnou a větší interferenční oblastí. Malé, lehké a vnitřně vedené kabely / potrubí dávají robotovi jasný a čistý vzhled, který minimalizuje oblast rušení a zjednodušuje integraci FANUC SR-12iA do jakékoli montážní nebo balicí linky. Základna o rozměrech 280 x 364 mm, hmotnost 53 kg a dosah 900 mm zajišťují maximální efektivitu z hlediska prostoru a rozsahu pohybu. Výkon přitom není ohrožen: neobvykle vysoké užitečné zatížení a setrvačnost zápěstí podporují větší chapadla a tím i montáž větších dílů. Doposud nejsilnější robot SCARA společnosti FANUC přináší maximální tlačnou sílu 250 N, takže je ideální pro rostoucí oblasti použití, jako jsou solární panely nebo baterie. SR-12iA také splňuje všechny požadavky na vysokorychlostní montáž a zaručuje vysokou celkovou propustnost dílů. Kromě toho bude nabízena vodotěsná varianta bílé epoxidové barvy IP65, která splní náročné požadavky prostředí.

scara SR-12iASR-12iA lze nasadit i nad rámec běžných aplikací pro roboty SCARA. Užitečné zatížení 12 kg a setrvačnost zápěstí 0,30 kgm2 činí tento model životaschopnou alternativou pro balicí aplikace. Ve srovnání s tradičními řadovými přenosovými jednotkami je robot SCARA nejen výrazně menší, ale také nákladově efektivnější. „I když stále existují obalové aplikace, které vyžadují tradiční šestiosý robot, jednoduchá obalová aplikace nemusí vždy vyžadovat všech 6 stupňů volnosti,“ říká Thomas Schneider, produktový manažer Robotics ve společnosti FANUC Europe GmbH. “Pro tyto scénáře zcela postačuje robot SCARA s užitečným zatížením 12 kg.” Pro podniky s nejrůznějšími obalovými potřebami proto může být SR-12iA praktickým a ekonomickým doplňkem řady obalů.

Stejně jako všechny roboty FANUC je i SR-12iA vybaven nejmodernějším softwarem a funkcemi FANUC. Je napájen zR-30iBCompact Plus Controller , který podporuje nástroj FANUC pro zpracování obrazuiRVision®, logistický software iRPickTool®, sledování dopravníku, široká škála připojení průmyslové sběrnice, integrované bezpečnostní funkce (např. DCS) a téměř všechny dostupné softwarové možnosti robota. Vzhledem k tomu, že robot může být dodáván s Teach Pendant nebo bez něj, nabízí společnost FANUC pro snadné nastavení a programování robota programovací software iRProgrammer®, který běží na tabletech nebo PC a lze k němu snadno přistupovat prostřednictvím různých webových prohlížečů (safari, chrom, IE , atd.). Náš simulační software ROBOGUIDE ® pro proveditelnost může předem zkontrolovat projekt vychystávání nebo balení z hlediska propustnosti, dosahu a trvanlivosti robota, aniž by podstupoval finanční riziko nebo vytvářel nákladné mechanické konstrukce. FANUC tak může nabídnout komplexní řešení pro různé aplikace vychystávání a balení a SR-12iA přináší do světa robotů SCARA osvědčenou kvalitu a služby FANUC.

O FANUCU
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC