Vysokozdvižný vozík všestranný pro sklad a výrobu

Linde L10B L16B

S vysokozdvižným vozíkem Linde L10 – L16 B přináší společnost Linde Material Handling (MH) na trh nové, extrémně kompaktní vozidlo pro pěší. Modely s nosností 1,0 až 1,6 tuny a výškou zdvihu až 5,47 metru jsou určeny pro velmi široké spektrum přepravních úkolů ve skladových a výrobních prostorách. Díky krátkému provedení jsou také perfektními pomocníky pro manipulaci se zbožím v úzkých uličkách a nakládacích zónách. Dva další modely přemísťují palety s vidlicovými otvory uzavřenými na dně a malými kontejnery.

Linde L10 B L16B

Nový paletový vozík Linde Material Handling pro širokou škálu aplikací

„Stěží žádná skupina produktů v segmentu skladových zařízení má tak univerzální použití jako ruční elektrické vysokozdvižné vozíky,“ říká Marc Castro, Portfolio Manager Warehouse Trucks společnosti Linde MH. Osvědčené všestranné stroje pokrývají většinu skladových aplikací: Stohují a přemisťují palety v odkládacích prostorech a nárazníkových zónách, přivážejí materiál k výrobním linkám, skladují a vykládají zboží do regálů, pomáhají s doplňováním v supermarketech nebo se používají jako pracovní stůl. Ovladatelnost vozidel je velmi důležitá, protože prostor je téměř vždy problémem – ať už v nakládacích zónách, úzkých uličkách nebo na montážní lince. „Každý centimetr, který zařízení změří, pomáhá operátorům dostat náklad na místo určení rychle a zároveň bezpečně,“ říká produktový expert Castro.

Flexibilní možnosti aplikace
Při vývoji elektrické řady vysokozdvižných vozíků Linde byl proto kladen zvláštní důraz na rozměry. „Jsou mezi nejkompaktnějšími modely v celém konkurenčním prostředí,“ zdůrazňuje produktový expert Marc Castro. V nejkratší verzi Linde L10 B, vybavený integrovanou lithium-iontovou baterií a simplexním stožárem, měří od podvozku k nosiči vidlice pouhých 568 milimetrů (rozměr l2) a poloměr otáčení je 1 420 milimetrů. Modelová řada je k dispozici také s bateriovým zásobníkem a olověnými akumulátory s nominálním nabíjením 200 Ah a 250 Ah a také lithium-iontovými akumulátory s výkony 3 kWh až 6 kWh. Kromě řady různých nabíječek mohou být zařízení volitelně vybavena integrovanou nabíječkou, která umožňuje mezinabíjení v jakékoli zásuvce.

Linde L10B L16B
S vysokozdvižným vozíkem Linde L10 – L16 B přináší specialista na manipulaci se zbožím na trh extrémně kompaktní pěší vozidlo s nosností 1,0 až 1,6 tuny a výškou zdvihu až 5,40 metru.

Ale to nestačí.

„Nové vysokozdvižné vozíky Linde sledují zastřešující cíl: vozidlo pro všechny myslitelné požadavky,“ zdůrazňuje portfolio manažer Linde Marc Castro.

Aby to bylo možné, existuje pět různých typů stožárů pro přizpůsobení vozidel individuálním okolnostem v zákaznické společnosti. Kromě toho existuje velké množství možností vybavení, které zajišťují, že obchodní poradci mohou nakonfigurovat vozidlo na míru pro každou aplikaci: počáteční zdvih zajišťuje větší světlou výšku při překonávání nerovností a jízdě na rampách, například; umožňuje zvedat dvě palety současně na delší vzdálenosti. Pro přepravu dole uzavřených palet nebo speciálních nosičů nákladu jsou v katalogu produktů k dispozici výškové zakladače Linde L10 – L12 AS s nosností 1,0 a 1,2 tuny.

Bezpečnost, ergonomie a správa vozového parku nabízejí četné výhody
Pro produktivní práci jsou důležité především dvě věci: nejvyšší možná úroveň komfortu obsluhy a na míru šitá bezpečnostní výbava, která chrání obsluhu, náklad a skladovací infrastrukturu. Pro Linde typická asymetrická oj, která automaticky udržuje obsluhu v obrysu vozidla, se osvědčila. Díky dlouhému ramenu oje je obsluha i při jízdě rychlostí do 6 km/h v bezpečné vzdálenosti od vozidla. Hluboko tažený podvozek představuje další příspěvek k bezpečnosti, protože zabraňuje tomu, aby se nohy operátora dostaly pod ocelovou zástěru a zůstaly tam zachyceny. Kromě toho je „aktivní tyč na ochranu nohou“ novou standardní možností. Zaregistruje kontakt a poté automaticky zabrzdí vozidlo. V další variantě se vozidlo v případě kontaktu aktivně vzdálí od operátora.

Linde L10B L16B
Díky kompaktním rozměrům a velkému výběru možností vybavení mohou nové vysokozdvižné vozíky Linde L10 – L16 B plnit širokou škálu přepravních úkolů ve skladových a výrobních prostorách. Rozsáhlá ergonomie a bezpečnostní prvky zajišťují vysokou produktivitu.

Linde Load Management je také k dispozici ve dvou verzích. Ve standardní verzi systém určuje hmotnost nákladu na vidlicích. V rozšířené verzi je navíc v reálném čase sledována zbývající nosnost a obsluha je na kritické stavy upozorněna vizuálními a akustickými varovnými signály. Pokud hmotnost nákladu překročí maximální nosnost, systém zablokuje funkci zvedání a zabrání dalšímu zvedání. Rychlost jízdy a zrychlení se také řídí v závislosti na výšce zdvihu, hmotnosti nákladu a úhlu natočení volantu. Další důležitou možností výbavy je síťové propojení s přenosem dat v obou směrech: umožňuje upgrade softwaru a vzdálenou diagnostiku „vzduchem“ a zvyšuje dostupnost vozidel.

Zdroj zprávy: Linde Material Handling
Linde