Vystavovatelé květnových průmyslových veletrhů v Praze se představují

Od úterý 3. května 2011 se v Pražském veletržním areálu v Letňanech konají veletrhy zaměřené na průmysl – FOR INDUSTRY, FOR SURFACE a FOR WASTE & CLEANING 2011.

  • FOR INDUSTRY – 10. mezinárodní veletrh strojírenských technologií
  • FOR SURFACE – 6. mezinárodní veletrh povrchových úprav a finálních technologií
  • FOR WASTE & CLEANING – 6. mezinárodní veletrh nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie, úklidu a čištění

Ing. Pavel Ondrášek, MBA, jednatel firmy ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o.
nám odpověděl na dvě otázky:

V čem vidíte zajímavou prezentaci na jarních odborných veletrzích v Praze?
Je to pro nás možnost představit produktové portfolio společnosti Markem-Imaje. Markem-Imaje je technologickým leaderem v oboru označování výrobků ve výrobním procesu. Návštěvníci mají jedinečnou možnost vidět poslední generace tiskových technologií, které udávají trendy v oboru.
Jakou novinku plánujete předvést ve své expozici? Návštěvníci naší výstavní expozice budou moci poprvé vidět novou řadu termotransférových tiskáren SmartDate. Jedná se o termotransférovou tiskárnu SmartDate X40. Tato tiskárna představuje nový standard v termotransférovém značení přímého tisku na fólie a papír. Bezúdržbový provoz, nízké provozní náklady a dlouhé záruky představují vysokou přidanou hodnotu pro koncového zákazníka. Tato tiskárna je prvním produktem, který se snaží být šetrnější k životnímu prostředí a to zejména nízkou energetickou náročností na provoz.

Další vystavovatelé nám prozradili, jaké chystají novinky do svých expozic.
DK MACHINERY a.s. vystaví model SMAR-TURN 180 společně se zástupcem velmi úspěšné modelové řady CNC soustruhů LNC firmy LICO, která je typická svou vysokou flexibilitou umožňující rychle reagovat na požadavky vzešlé z výroby. Expozici doplní zástupci technologie tváření plechů, hydraulický ohraňovací lis APHS 1250 x 40 a elektromotorické nůžky RGS 2060 x 4. Spoluvystavovateli budou firmy ISCAR ČR s.r.o., která na vystavených obráběcích strojích bude prezentovat nástroje a upínací systémy, a DK group a.s. zabývající se dodávkami samoregulačních topných kabelů. T.F.A. alfa s.r.o. jako naprostou novinku předvede ukázku stavebnicového upínacího systému, který je určen pro provozovatele nejnáročnějších technologií, tj. obráběcích horizontálních center. Přínosem tohoto systému je snížení nákladů na novou výrobu při vícenásobném použití i zkrácení doby pro přípravu TPV. Hexagon Metrology s.r.o. představí mobilní měřicí stroj Absolute Arm 7525SI pro kontrolní operace a širokou oblast využití pro další inovace, který je vybaven integrovaným scannerem pro bezkontaktní měření. Ve skupině mobilních měřicích strojů bude prezentovat zcela nový přístroj CogniTens pro bezdotykové skenování povrchů velkých součástí s možností tvarové i rozměrové analýzy. Návštěvníci si budou moci sami odzkoušet použití CAD/CAM aplikací z produkce firmy Autodesk. CAD Studio, a.s. jako dodavatel těchto aplikací zajišťuje vzájemné provázání aplikací – od koncepčního návrhu, přes digitální 3D prototyp, jeho analýzu, vizualizaci až pro propojení CAD návrhu na podnikové systémy a správu produktových dat po celou dobu jeho životnosti. Novinkou na českém trhu bude právě uvedená nová řada CAD aplikací řady AutoCAD 2012, Autodesk Inventor 2012 a Autodesk Vault 2012. HEF-DURFERRIT s.r.o. bude poskytovat návštěvníkům velké množství odborných informací o technologiích povlakování, včetně ukázky konkrétních aplikací. Technologie povlakování PVD a PACVD jsou orientované zejména na tvářecí nástroje, formy a jiné speciální nástroje, ale rovněž i na dílce, které během svého provozu podléhají extrémnímu opotřebení. Poprvé bude k vidění stánek firmy Munk GmbH. Přestože již 40 let úspěšně dodává zdroje pro povrchové úpravy do celého světa, prezentuje se v ČR poprvé oficiálně. IMI International – Norgren CZ ve své expozici předvede jako novinku kompletní nárazový systém, určený pro čištění otápěných ploch ve spalovnách odpadů, který zajistí delší životnost, vyšší účinnost a snadnější čištění technologického celku, což představuje nižší náklady na údržbu bez potřeby odstávky celého zařízení.

Co by si návštěvníci neměli nechat ujít?
Na stánku Gravo Tech s.r.o. bude na CNC gravírovacím stroji IS900 předváděn velmi rychlý způsob výroby Braillova slepeckého písma. Tento způsob je vhodný jako doplněk značení např. u dveřních štítků, ve výtazích, orientačních míst na zábradlí apod. Český vývojář Josef Průša představí 3D tiskárnu, která umožňuje modelovat z různých materiálů téměř libovolné reálné objekty. RepRap je open source 3D tiskárna dostupná pro každého. Vytváří „tiskne“ reálné objekty z digitálních návrhů. Je navržená tak, aby bylo možné vytisknout co nejvíc součástí pro samotnou tiskárnu a dosáhnout tak alespoň částečné sebe-replikace. Jedná se o produkt spolupráce tisíců dobrovolníků a kdokoliv další je vítán. Expozice Technické univerzity v Liberci bude nabízet praktickou ukázku činnosti vyfukovacího stroje GM351.E pro zpracování plastů. Technologie vyfukovacího stroje je výsledkem vědeckovýzkumné spolupráce TUL s průmyslovým podnikem, konkrétně katedry strojírenské technologie Fakulty strojní TU v Liberci a společnosti GDK spol. s r.o. Návštěvníky expozice čeká rovněž originální překvapení. V expozici VUT v Brně získáte nové informace o možnostech spolupráce s Útvarem transferu technologií a také uvidíte prezentaci projektů: bezmotorové letadlo Marabu, robot záchranář Orpheus.

Partneři veletrhu nám přiblížili připravovaný doprovodný program v konferenčním centru PVA Letňany
Vedle expozic Vás také zveme na doprovodný program se zajímavými tématy, který bude probíhat v kongresovém centru ve vstupní hale 1 PVA Letňany. Např. to budou tyto odborné semináře: Informační seminář o strojírenského výzkumu v ČR, Galerie inovací, Technologie strojírenské výroby – základ kvality výrobku, Odolná identifikace s RFID a čárovým kódem do průmyslu, skladů a logistiky, Transfer technologií mezi VUT v Brně a společnostmi, Moderní trendy v oblasti výrobních technologií, „Výroba je naše parketa“ – Informační systémy pro výrobní podniky, Energetické využití odpadů, Odpady, nejen stavební, – jejich recyklace, užití a likvidace a další.

Podrobnosti naleznete na internetových stránkách veletrhů www.forindustry.cz , www.forsurface.cz a www.forwaste.cz, kde bude také připravena registrace pro návštěvníky pro získání vstupenky s 50 % slevou.

Těšíme se na Vás v Pražském veletržním areálu Letňany v termínu od 3. do 5. května 2011.

Veletržní správa ABF, a.s. – www.abf.cz