Vystavovatelé na MSV 2022: Drekoma – Zvlhčování vzduchu pro posílení tvorby zisku a lepší pracovní prostředí

Drekoma merlin

Drekoma je rodinná firma, která působí na trhu zvlhčovacích systémů již 25 let. Za tu dobu si vybudovala dlouhotrvající vztahy se svými zákazníky na základě důvěry i odbornosti. Společnost pomáhá díky systému merlin technology jednoduše udržovat přirozenou vlhkost prostředí tak, aby v něm nedocházelo k poškozování výrobků, materiálů a přístrojů a aby neohrožovalo zdraví zaměstnanců.

Drekoma

ORBIT WING®
Některé technologické procesy v průmyslu jsou závislé na obsahu vody ve vzduchu; příliš suchý vzduch může narušovat kvalitní průběh technologických operací. Problémy suchého vzduchu řeší jeho obohacení vodou – zvlhčování, které vzduch ochlazuje a současně čistí od pevných částic. Zvlhčování znamená vpravit do vzduchu v daném prostoru takové množství vody, aby se zvýšila relativní vlhkost na požadovanou hodnotu. Jedna z metod zvlhčování je založena na vysokotlakém rozprašování vody uvnitř vzduchotechnické soustavy. Od tlakové stanice je voda rozváděna speciálními vysokotlakými hadicemi k jednotlivým rozprašovacím tryskám.

Vodní aerosol potřebuje asi jednu sekundu na odpaření do vzdušné vlhkosti. Při rychlosti proudění vzduchu 3 m/s ve vzduchotechnické soustavě je pro odpaření velmi jemné vodní mlhoviny zapotřebí rovný úsek v délce asi 3 m. Takto dlouhý rovný úsek zpravidla nebývá ve vzduchotechnické soustavě k dispozici a pro odpaření aerosolu bývá zapotřebí dodatečná tepelná energie.

Tým společnosti Merlin Technology připravil velmi efektivní řešení. Nový vysokotlaký systém ORBIT WING®, speciálně určený do vzduchotechnických soustav, je doplněn patentovanou soustavou integrovaných křídel, která zajišťuje definované víření proudu vzduchu za tryskami. Jemný aerosol se po kruhové dráze vrací zpět, a tím je dosaženo zkrácení přímé dráhy proudu vzduchu až o 50% Systém ORBIT WING® je nízkoenergetická technologie; k dodání 1 kg vody stačí vynaložit energii pouze 2,5 až 3 J. Efektivnost systému se pohybuje okolo 98 %.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.