Vystavovatelé na MSV 2022: MCAE Systems představí několik zcela nových technologií pro 3D tisk

MCAE Systems

Společnost MCAE Systems patří mezi dlouholeté vystavovatele na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, která má vůbec největší expozici v sekci 3D tisku. Na začátku letošního října tak plánuje veřejnosti odhalit dvě zcela nové technologie 3D tisku, jež vyvinul její dlouholetý partner, společnost Stratasys.

3D tisk dnes představuje neodmyslitelnou výbavu průmyslových firem, takže není divu, že kategorie těchto řešení zabírá na MSV čím dál větší prostor. Zde se ukazují nejen nové technologie a samotné 3D tiskárny, ale i jejich praktické využití v podobě nejrůznějších aplikací.

mcae stratasys h350

Společnost MCAE Systems představí v expozici číslo 01 v pavilonu A1 dvě zcela nové 3D tiskárny – Stratasys H350 a Origin One. Obě technologie jsou zaměřené na sériovou výrobu dílů pro koncové použití, ale každá si najde jiného uživatele.

3D tiskárna H350 je navržena tak, aby zajišťovala výrobní kapacitu koncových dílů na úrovni sériové výroby. Může dosahovat konkurenceschopných nákladů na díl při průmyslové úrovni výroby s kvalitou, konzistencí a spolehlivostí dílů, které zaručují splnění výrobních požadavků a vysokou sériovost výroby.

mcae stratasys h350

3D tiskárna H350 je navržena tak, aby vyhovovala potřebám zákazníků v průmyslových odvětvích, jako je komerční zboží, automobilový průmysl, spotřební zboží a elektronika, které těží ze schopnosti rychle vyrábět velké objemy 3D tištěných dílů s nízkými náklady. Mezi aplikace patří tištěné součásti pro konečné použití, jako jsou kryty, konektory, držáky kabelů nebo skříň elektroniky.

Inovovaná 3D tiskárna Origin One umožňuje sériovou výrobu koncových dílů v rozmanité škále vysoce výkonných materiálů. Vysoká výrobní kapacita a nejlepší opakovatelnost ve své třídě vám pomůže rozšířit výrobu bez časových ztrát. Díly tak mohou být vyráběny rychleji, a tak je možné pružně reagovat na změny v poptávce při zachování minimálních zásob. Svoboda designu, kterou 3D tisk umožňuje, snižuje počet skladovaných dílů, zjednodušte pracovní postup a zlepšuje výkon produktů.

mcae Origin One

3D tisk z kovů nezůstává ani tento rok stranou. 3D tiskárna XM200G, kterou v letošním roce představila další partnerská společnosti Xact Metal, je poháněna vysoce výkonnými galvanometrickými zrcátky, aby splňovala požadavky specifikací Metal Powder Bed Fusion (SLM/DMLS) ve výrobě, výzkumu a vývoji a dalších aplikacích aditivní výroby, kde jsou rychlost tisku, kvalita dílů a dostupná cena zásadní. XM200G si dostupnou cenou klade za cíl zpřístupnit průmyslový kovový 3D tisk širšímu okruhu zákazníků.

XM200G

Tiskárny budou v expozici MCAE Systems přímo k vidění, včetně praktických ukázek.

Automatizace a kontrola kvality
Do portfolia společnosti MCAE Systems přibyla řada profesionálních průmyslových systémů pro výpočetní tomografii od společnosti ZEISS. Produktová řada ZEISS METROTOM nabízí spolehlivou CT technologii pro kontrolu kvality již dvanáct let. Třetí generace systému počítačové tomografie ZEISS METROTOM poskytuje nejlepší důkaz, že pokročilá a spolehlivá rentgenová technologie již není pouze vizí budoucnosti.

Průmyslová automatizace nebo také robotizace s profesionálními 3D skenery GOM ScanBox je moderní řešení v oblasti průmyslové výroby a jejich aplikacích, které přispívá ke snižování zmetkovitosti výrobků, zrychluje a zpřesňuje výrobu, ulehčuje plánování údržby, omezuje manuální zásahy a celkově tak snižuje náklady výrobní společnosti.

zeiss metrotom mcae

Tebis a CAD/CAM
S novou verzí Tebis V4.1 Release 4 lez docílit toho, aby stroje pracovaly nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu. S ohledem na to se vývojáři v Tebis 4.1 Release 4 zaměřili na zvýšení výkonu softwaru: To zahrnuje NC výpočty, kompletní simulaci stroje, interaktivní činnosti, jako je načítání stroje, úprava nastavení, práce s procesními knihovnami, triangulace CAD a mnoho dalšího, jako jsou paralelizované procesy, optimalizovaný přístup nebo odstranění nadbytečného a zastaralého kódu.

mcae Tebis

Všechny popsané změny můžete vidět a prodiskutovat na stánku MCAE Systems s našimi specialisty.

O společnosti MCAE Systems
Již více než 27 let naše 3D technologie utvářejí průmysl a umožňují našim zákazníkům, aby přehodnotili svůj způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Veškeré technologie nabízíme také jako služby. Více informací naleznete na www.mcae.cz.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.