Vývojáři z celého světa postoupili do výzvy ctrlX developerR

ctrlx bosch

Vyvíjet slibná nová řešení pro automatizaci z nápadů – to byl jeden z cílů soutěže ctrlX developerR Challenge od společnosti Bosch Rexroth. Vývojáři z celého světa se této výzvě postavili. Pět finalistů zvítězilo nad porotou 13. července. Tvořili ji manažeři společností ePLAN, KUKA a SICK spolu s Rolfem Najorkem, členem představenstva Robert Bosch GmbH. Výsledky předčily očekávání všech. Byl odhalen neočekávaný obchodní potenciál s řešením ctrlX AUTOMATION a nové perspektivy pro všechny zúčastněné.

Soutěž ctrlX developerR Challenge spojila nejtalentovanější vývojáře s otevřeným automatizačním systémem od Bosch Rexroth. Na základě ctrlX AUTOMATION a řídicí platformy ctrlX CORE uvedlo 25 účastníků vybraných z 68 přihlášených své nápady do praxe. Ve spolupráci se svými mentory z Bosch Rexroth a partnerských společností ctrlX World prorazili novou cestu v oblasti automatizace.

„Bylo opravdu vzrušující vidět, jaké úkoly nad rámec klasické tovární automatizace lze provádět s ctrlX CORE. Díky otevřené architektuře řízení byla možná řada nových aplikací. O některých z nich jsme sami ani nepřemýšleli. Účastníci nám poskytli cenný podnět k zamyšlení o budoucích obchodních oblastech a vyzvali nás, pokud jde o implementaci moderních technologií, jako je strojové učení. Tato výzva poskytla velmi zajímavý vstup pro další rozvoj ctrlX AUTOMATION,“ řekla Jasmin Heim, ředitelka marketingu, Business Unit Automation & Elecrification Solutions ve společnosti Bosch Rexroth.

A vítězi jsou…
Na dvoudenní konferenci ctrlX developerR Conference 2022 v TechParku společnosti Bosch Rexroth v Ulmu finalisté prezentovali své výsledky během pitch event. Porota hodnotila nabídky podle různých hlavních kritérií: Nápad a přístup, technické metody a realizace, přidaná hodnota spolu s potenciálem a marketingovým konceptem a konečnou prezentací nabídky. Výherci jsou:

– Andreas Schiffler (Německo): „Detekce anomálií pomocí Isolation Forest“

– Matthias Dittrich (Německo): „IoT řešení pro bezdrátové senzorové systémy založené na MQTT“

– Phillip Stanley-Marbell (Velká Británie): „Odhadování nejistoty v empirických datech senzorů pro rychlejší a spolehlivější aplikace AI.“

– Cesare Bornaghi (Itálie): „Propojení průmyslových kamer s ctrlX AUTOMATION a přidání algoritmů AI“

– Zvláštní cenu pro studenty získala Sabari Kannan Muthalagu (Německo): „Automatizační systém pro řízení odsávání kouře pro pájecí stanice v laboratořích“

rexroth
Od strojového učení a IoT po AI
Andreas Schiffler svým projektem vytvořil případ použití, který v očích poroty nabízí velký tržní potenciál. „Detekce anomálií pomocí Isolation Forest na ctrlX CORE se používá k automatickému monitorování sériového procesu, např. lisování pryžového dílu, bez nutnosti předchozích znalostí,“ řekl Andreas Schiffler. Tento proces strojového učení lze také přizpůsobit jiným případům použití.

I Matthias Dittrich si získal porotu svým nápadem a tím, jak svůj projekt realizoval. Na základě ctrlX AUTOMATION přišel s klíčovým vývojem pro slévárenský průmysl a další sektory. Prezentovaný případ použití se zaměřil na řešení IoT pro připojení bezdrátových senzorů. To přináší výhody, pokud jde o analýzu a optimalizaci procesů.

Phillip Stanley-Marbell se se svým projektem pustil do světa umělé inteligence. „Lidé se stále častěji rozhodují s pomocí AI. Ale jak můžeme věřit algoritmům nebo strojům, když si sami nejsme jisti? řekl a položil ústřední otázku. Phillip Stanley-Marbell proto přidal do ctrlX AUTOMATION nové funkce, které umožňují jeho použití ke sledování nejistot v datech, aby bylo možné přijímat správná rozhodnutí založená na datech.

Cesare Bornaghi umožnil připojit libovolnou průmyslovou kameru k ctrlX CORE a přidat algoritmy AI využívající standardy jako ONNX pro analýzu obrazu. Produkt, který je známý jako CAM-ALL-IA, bude sloužit jako standard pro vestavěnou integraci systémů zpracování obrazu do ekosystému ctrlX World. Porotu zaujala především pokročilost vývoje a již tak vysoce propracovaný marketingový koncept.

Jasmin Heim shrnula: „Soutěž ukázala, že ctrlX AUTOMATION nabízí nespočet možností a snadno se používá. Vedlo to také k diskusím mezi zúčastněnými. Všichni účastníci a mentoři jsou nyní součástí naší komunity. Někteří z nich se již sešli, aby diskutovali o důležitých tématech podrobněji. To je přesně to, co podporuje náš přístup ke společné tvorbě: Nejlepší řešení vznikají jako součást skupinové práce – ideálně během pravidelných ctrlX vývojářských výzev, které se snad v budoucnu uskuteční.“ Plánujeme proto pořádat další soutěže v různých regionech.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth svými inteligentními komponenty, přizpůsobenými systémovými řešeními a službami vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivtewww.boschrexroth.com

Bosch Group je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 402 600 zaměstnanců (k 31. prosinci 2021). Společnost vygenerovala v roce 2021 tržby ve výši 78,7 miliard eur. Její operace jsou rozděleny do čtyř obchodních sektorů: Řešení mobility, Průmyslové technologie, Spotřební zboží a Energie a technologie budov. Bosch jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, stejně jako svůj vlastní IoT cloud, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly s její pomocí vyvinuty či vyrobeny. Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „Stvořena pro život“. Bosch Group zahrnuje Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch, včetně prodejních a servisních partnerů, pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je Bosch Group od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Na 128 místech po celém světě

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch