Wizard Easy Programming je nyní k dispozici také pro průmyslové roboty ABB

ABB nyní také nabízí svůj snadno použitelný programovací software pro průmyslové roboty. To umožňuje uživatelům instalovat, programovat a provozovat roboty, aniž by museli absolvovat speciální školení.

Software Wizard Easy Programming od ABB je pro průmyslového robota IRB 1100 k dispozici poprvé. Umožňuje začínajícím uživatelům výrazně pokročit v automatizaci jejich výrobních linek pomocí robotů – bez zvláštního programátorského know-how nebo znalosti vytváření RAPID kódů.

Wizard Easy Programming je založen na jednoduchých grafických blocích, které usnadňují neprofesionálům automatizaci jejich aplikací. Bloky představují akce jako „přesun do polohy“, „zvednutí předmětu“ a „opakování pohybů“. Tímto způsobem je rychlé a intuitivní vytvořit řadu jednoduchých procesů, které robot může provádět. Kromě toho existují funkce pro řešení potíží, které začínajícím programátorům umožňují eliminovat chyby, jako jsou kolize.

Wizard Easy

Díky Wizard Easy Programming lze robot uvést do provozu během několika minut. Samotné programování provádí uživatel pomocí drag and drop na FlexPendant od ABB. Výsledek lze okamžitě prozkoumat a v případě potřeby lze rychle upravit pohyby robota. Propojením bloků uživatelé vytvářejí kompletní programy pro aplikace, jako je provoz nebo montáž stroje, aniž by potřebovali znalosti programovacích jazyků robotů.

Software, který je již k dispozici pro jednoramenný YuMi®, ​​lze nainstalovat zdarma jako doplněk a je již předinstalován na FlexPendant každé nové IRB 1100. Wizard bude v budoucnu k dispozici také pro další průmyslové roboty ABB.

Wizard Easy

“Poptávka po robotech, které lze snadno naprogramovat na různé úkoly, neustále roste.” Proto společnost ABB nyní zpřístupňuje Wizard Easy Programming pro malé průmyslové roboty – počínaje modelem IRB 1100, “zdůrazňuje Antti Matinlauri, vedoucí produktového managementu společnosti ABB Robotics. “Spotřebitelé si zvykli na jednoduchá uživatelská rozhraní, jako jsou chytré telefony.” Náš software používá tento koncept ke zjednodušení programování průmyslových robotů. Také nás to přivádí o krok blíže k našemu cíli umožnit každému používat roboty. “

Pro společnosti se specifičtějšími programovými požadavky mohou být také vytvořeny nové bloky pro provádění konkrétních úkolů. To umožňuje software ABB Skill Creator. Převádí standardní programovací rutiny RAPID na bloky průvodce, které zase mohou používat uživatelé bez znalosti programování. Uživatelem definované bloky, známé také jako „dovednosti“, mohou být vytvořeny pro ovládání speciálních chapadel nebo aplikací pro zpracování obrázků. Skill Creator je samostatná softwarová aplikace, kterou lze stáhnout z webu developercenter.robotstudio.com .

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male