XETICS posiluje software TRUMPF

xetics trumpf

Společnost TRUMPF dokončuje akvizici softwarového startupu XETICS. Řešení XETICS pro detailní plánování výroby bude začleněno do softwaru Oseon společnosti TRUMPF a pracovní síla XETICS, čítající přibližně 30 zaměstnanců, přejde do vývoje softwaru TRUMPF a do společnosti Smart Factory Consulting GmbH, která byla založena v roce 2022 společností TRUMPF.

XETICS Oseon TRUMPF

Koncem roku 2022 společnost TRUMPF dokončila asimilaci softwarového startupu XETICS. Vývojáři ze společnosti XETICS se nyní soustředí na využití řešení tohoto startupu k vylepšení softwaru Oseon společnosti TRUMPF.

“Akvizice společnosti XETICS představuje pro TRUMPF důležitý krok na cestě k upevnění vedoucí pozice na trhu digitálně propojené výroby,” říká Philipp Dreiss, který XETICS v roce 2012 založil a nyní vede vývoj softwaru ve společnosti TRUMPF Machine Tools. “Díky technologii a odborným znalostem společnosti XETICS můžeme nyní posunout systém Oseon na novou úroveň.”

Cloudové plánování výroby
Společnost XETICS je považována za průkopníka v oblasti digitálních řešení MES (Manufacturing Executive System). Softwarové balíčky této společnosti poskytují zejména malým a středním podnikům možnost digitálně plánovat a řídit své výrobní operace prostřednictvím aplikací z cloudové platformy. Pomocí řešení XETICS se Dreissovi a jeho týmu již podařilo vylepšit software Oseon společnosti TRUMPF. Mezi vylepšení patří přidání nového modulu pro plánování výroby, který bude spuštěn na veletrhu INTECH.

Do společnosti TRUMPF přechází také přibližně 30 zaměstnanců společnosti XETICS. Zaměstnanci z vývoje budou nyní podporovat Dreissův tým při dalším vylepšování systému Oseon. Odborníci na poradenství posílí společnost Smart Factory Consulting GmbH, kterou společnost TRUMPF založila na konci roku 2022. “Díky příchodu těchto nových kolegů a této nové technologii je společnost TRUMPF v ideální pozici, aby mohla zákazníkům poskytovat řešení digitalizace, které je dokonale přizpůsobeno jejich potřebám – od digitální plánovací tabule až po kompletní inteligentní továrnu,” říká Dreiss.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo