Yaskawa Czech: Zmenšit stroje a ušetřit firmám místo

YASKAWA

Robota s kamerou, co umí roztřídit výrobky podle tvaru, ale i jeho menší verzi MotoMINI, která firmám usnadní zaškolování, přivezla na Mezinárodní strojírenský veletrh do Brna firma Yaskawa Czech s.r.o.

yaskawa

Ačkoliv robot MotoMINI unese pouze půl kilogramu, může být pro firmy důležitou součástí výroby. Využití si najde například při drobném lepení vnitřních kabelů, skládání konektorů či montáži menší elektroniky. Díky jeho velikosti a snadné mobilitě, je ale také užitečný při proškolování zaměstnanců.

YASKAWA

„Všichni naši roboti fungují na stejném systému, a proto všechny naprogramované aplikace budou fungovat i na jiných strojích,“ vysvětluje projektový manažer robotické divize Libor Bernášek z firmy Yaskawa Czech.

YASKAWA

Roboti zvládnou téměř cokoliv. Ať už je to vyhledávání, přenášení, řezání nebo svařování. Stačí do nich nahrát jen správně naprogramovanou aplikaci. „Zajímavé také je, že robot typu HC10, který tu s sebou máme, unese až deset kilogramů váhy. To je jeho výhoda oproti konkurenci,“ doplňuje Bernášek.

yaskawa

Zdroj zprávy: BVV