Zájem o veletrh vzrostl: 56. MSV navštívilo přes 76.000 návštěvníků

MSV2014

Mezinárodní strojírenský veletrh 2014 potvrdil své postavení nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu v zemích střední Evropy.

Účast 1627 vystavovatelů (meziroční nárůst o deset procent) odrážel pozitivní vývoj české ekonomiky a zejména průmyslové výroby. Jejich expozice si prohlédlo 76 153 odborných návštěvníků ze 46 zemí.

phal

To je o bezmála pět tisíc více než vloni a nejvíce za poslední tři roky. „Zvýšení návštěvnosti lze přičíst obnovení investic a růstu poptávky po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu,“ uvedl ke zvýšenému zájmu návštěvníků o MSV generální ředitel Jiří Kuliš.

bhal

Zvýšený zájem návštěvníků registrujeme nejen z České republiky, ale i ze sousedních zemí – Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa a dále z východní Evropy – Ruska a Ukrajiny. Významnou návštěvnickou skupinu tvoří odborníci z průmyslových nadnárodních firem působících ve střední Evropě. Návštěvníci s rozhodovacími pravomocemi, kteří jsou nejvýznamnější návštěvnickou skupinou, přicházeli dle ohlasu vystavovatelů s konkrétním zájmem o nová strojní zařízení pro nové investiční projekty.

phal2
První výsledky průzkumu realizovaného mezi návštěvníky svědčí o jejich vysoké spokojenosti s letošním ročníkem. Nejvýše návštěvníci oceňovali množství novinek a odbornou úroveň veletrhu, kterou pozitivně ohodnotilo 91 % dotázaných. Na příští ročník MSV je rozhodnuto přijet 80 % dotazovaných návštěvníků.