Zaměstnancům společnosti VÍTKOVICE STEEL porostou mzdy o 5 %

VÍTKOVICE STEEL, a.s.

Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti Vítkovice Steel se dohodli na mzdovém vývoji a zaměstnaneckých benefitech pro rok 2020. Podle dodatku ke Kolektivní smlouvě pro roky 2019 – 2023 porostou ve firmě od dubna mzdy a odměny celkem o téměř 5 %, což znamená pro zaměstnance měsíčně v průměru o 1000 korun více než loni plus další benefity.

„Společným cílem zaměstnavatele a odborové organizace bylo dojednání podmínek, které pomohou udržet stabilitu zaměstnanosti v naší společnosti a zároveň vytvoří bezpečnou základnu pro další rozvoj nejen společnosti, ale i celkové péče o naše zaměstnance,“ uvedla Kateřina Nogolová, personální ředitelka společnosti Vítkovice Steel.

Od 1. dubna 2020 vzrostou tarifní mzdy každému zaměstnanci firmy o 700 Kč a osobní hodnocení v průměru o 300 Kč. Pro možnost revidovat mzdy v průběhu roku a navýšit osobní hodnocení u vybraných tarifních zaměstnanců vyčlení zaměstnavatel dalších 100 Kč do osobního hodnocení pro další navýšení konkrétním zaměstnancům. Zaměstnavatel také zvýší od dubna příspěvek na penzijní připojištění o 100 Kč. Mimo jiné dostanou zaměstnanci v roce 2020 vánoční odměnu 2.500 Kč. Zaměstnancům s individuální smluvní mzdou bude přidáno individuálně dle hodnocení a rozhodnutí nadřízeného.

„Výsledek jednání je kompromisem. Chápeme, že situace v ocelářství je složitá a vidíme to u dalších firem, ale i v této době je důležité, aby zaměstnanci byli spravedlivě ohodnoceni za svou práci a cítili, že jsou součástí stabilní a silné společnosti,“ doplnil Roman Ďurčo, předseda odborové organizace OS KOVO Vítkovice Ocelárna a válcovny.

 

 

VÍTKOVICE STEEL, a.s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v České republice. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Zaměstnává 958 lidí.

Zdroj zprávy: VÍTKOVICE STEEL, a.s.