Zaoblené břitové destičky usnadňují tvarové obrábění s dlouhým vyložením nástroje v úzkých drážkách

Sandvik CoroCut QD

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, doplnila svůj program nástrojů CoroCut® QD pro upichování a zapichování o břitové destičky s oblou geometrií (-RM). Oblá geometrie umožňuje tvarové obrábění s dlouhým vyložením nástroje v úzkých drážkách, přičemž k dalším aplikacím patří tvarové obrábění vnějších ploch, vytváření oddělovacích a odlehčovacích zápichů a podsoustružení, jakož i potenciální možnost použití pro nelineární soustružení a výroba drážek s plným poloměrem dna.

CoroCut RM

„K hlavním zajímavostem a výhodám použití břitových destiček s oblým tvarem v kombinaci s nástrojovými držáky CoroCut QD patří lepší životnost nástrojů a lepší kontrola utváření třísek díky stabilnímu lůžku břitové destičky, přívod řezné z horní i ze spodní strany, který zvyšuje bezpečnost obráběcího procesu a zlepšuje odvádění třísek, jakož i možnost použití nožových planžet pro osu Y,“ vysvětluje Angélica González, Ph.D., globální produktová manažerka pro oblast soustružnických nástrojů ze společnosti Sandvik Coromant.

CoroCut QD RM

Potenciální přínos této nabídky lze ukázat na příkladu následující případové studie. U hřídele vyrobeného ze slitinové oceli 42CrMo4 bylo nutné provedení zapichovacích operací na CNC soustruhu Niles-Simmons N30. Použití nástrojového držáku CoroCut QD s břitovými destičkami s geometrií -RM namísto konkurenčního řešení přineslo zdvojnásobení životnosti nástroje a současně i mnohem lepší kontrolu utváření třísek. Řezné podmínky byly identické pro oba nástroje: otáčky vřetena 290 ot/min; řezná rychlost 160–180 m/min (525-591 ft/min); rychlost posuvu 0,3 mm/ot (0.012 in/ot) a axiální hloubka řezu 2,7 mm (0.079 in).

Břitové destičky jsou dodávány ve třech nástrojových třídách. Třída GC1125 je ideální pro dokončovací obrábění všech typů materiálů, jakož i pro některé typy hrubovacích operací při obrábění neželezných materiálů, žárovzdorných slitin (HRSA) a titanu, zatímco třída GC1135 je první volbou pro hrubování korozivzdorných ocelí a žárovzdorných slitin. Součástí nabídky je také nástrojová třída GC4335 pro hrubování ocelových a litinových obrobků. Sortiment je tvořen břitovými destičkami čtyř velikostí 3, 4, 6 a 8 mm (0.008, 0.157, 0.236 a 0.315 inch).

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí celosvětové průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí i řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změny, udávají směr a určují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává přes 8 000 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.
Podrobnější informace naleznete na www.sandvik.coromant.com nebo vstoupíte-li do diskuze na sociálních sítích.